Wpis z mikrobloga

Najgorsze co można zrobić dziecku to wpoić mu strach przed życiem.
Bądź pokorny
Ustępuj głupszemu
Nie wyróżniaj się
Musisz mieć dobre stopnie bo inaczej będziesz nikim
Potem w wieku 20 lat zdajesz sobie sprawę że 80% tego co mówią twoi starzy jest przepuszczone przez ich postkomunistyczny filtr.

Jak to się dzieje że niektórzy dziarają sobie łapy i mają #!$%@? na to co reszta o nich pomyśli.
Jak to jest że niektórzy potrafią rzucić januszowi papierami w twarz i kazać mu #!$%@?ć a inni boją się zapytać o urlop i całe życie łykają jego ślinę za 2200 brutto.

Polska mentalność niewolnika pańszczyźnianego, polska mentalność katolicka doprawiona jeszcze komunistyczną tresurą zniszczyła więcej żyć niż bomby w Dreźnie.

#byloaledobre #byloalebedziejeszczeraz #przegryw #depresja
homesick_alien - Najgorsze co można zrobić dziecku to wpoić mu strach przed życiem.
...

źródło: comment_wRPE1XKnTLSHpSu08FjeYNBSYceDXY3i.jpg

Pobierz
  • 109
  • Odpowiedz
@Borcejn: A do jak zewnątrz wpływa na wewnątrz? Różne czynniki sprawiają że nasza psychika się zmienia, dla jednych jest to zrobienie rękawa a dla drugich spędzenie tygodnia w dżungli
  • Odpowiedz
A do jak zewnątrz wpływa na wewnątrz?


@wioseneczka: jak zewnątrz wpływa na wewnątrz, to niedobrze. Jak się zewnątrz nieodwracalnie popsuje, to taki człowiek sobie w życiu nie poradzi (a psuje się nader często)
  • Odpowiedz
@homesick_alien: na sile szukanie usprawiedliwienia swojego #!$%@?. Pokora to pożądana i ważna cnota, głupszemu się ustępuje bo nie potrafi dyskutować bo jest głupi i argumentów nie ma, dobre stopnie pomogą dostać się do lepszej szkoły, świadczy tez o zaparciu i inwestowaniu w siebie- bardzo dobrze świadczy o kimś. A to wyróżnianie to zbyt ogólne- jak jesteś pedał i w kieckach chcesz latać po ulicach z penisem w ryju to faktycznie
  • Odpowiedz
@ediz4: tak, nie radzić jak sie nie wie co poradzić. Można tym wyrządzić więcej krzywdy jak pożytku, a ktoś Ci potem wypomni, co żeś mu poradził. Tak jak właśnie ma to tu miejsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@homesick_alien
Mirku niech kto chce to wierzy albo nie, ale po przeczytaniu Twojego tekstu poszedłem do przełożonego, że za moje wyniki należy mi się auto służbowe, co jest przeciągane w czasie.
Powiedział że mam rację i w lutym dostane.
Do tej pory czaiłem się, że może sam mi o tym powie.
Pjona!
Dzięki!
  • Odpowiedz
@homesick_alien: To chyba dobrze, że była ta komuna i że jest ta, jak to ująłeś "mentalność katolicka", bo macie na co zwalać winę za swoje niepowodzenia. Inaczej musielibyście pogodzić się z tym, że sami odpowiadacie za to jak wygląda wasze życie i byłaby to na pewno myśl straszna. A tak to cyk, wszyscy w koło odpowiadają za to, że mi źle ...uf nadal nie muszę nic ze sobą robić.
  • Odpowiedz
Pokora to pożądana i ważna cnota, głupszemu się ustępuje bo nie potrafi dyskutować bo jest głupi i argumentów nie ma,


@GodejMiTeresa: tototo

Co więcej, brak pokory w człowieku okrutnie się na nim mści i sprawia, że niby to przypadkiem przytrafiają się w jego życiu rozmaite nieszczęścia.
  • Odpowiedz