Wpis z mikrobloga

Co myślicie o Alfa Romeo Giulietta QV (1.75tb, 235hp) jako daily? Rocznik 2011-13 można mieć za 40-50k, szybkie to bardzo, ładne, tanie w utrzymaniu, mało pali. Czy jest ktoś, kto posiada bądź posiadał i może się wypowiedzieć? Czy ktoś uważa, że w tym budżecie da się znaleźć coś lepszego (ale max 10-letnie)? Ma być hothatch do przyjemnego #!$%@?, 90% miasto, 10% trasa.
#samochody #alfaromeo #alfaholicy #giulietta #motoryzacja
sir_nietzsche - Co myślicie o Alfa Romeo Giulietta QV (1.75tb, 235hp) jako daily? Roc...

źródło: comment_wEpB5iLAJUy4P2VdJnXRA14IdtdmveQQ.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@sir_nietzsche: Dane o spalaniu z broszury producenta to pobożne życzenia a nie fakty.
10 to możesz mieć w trasie albo jak przejedziesz przez miasto na zielonej fali.
W normalnym ruchu takie spalanie jest nierealne.
  • Odpowiedz
@sir_nietzsche: Jeśli nie z broszury to pewnie z dupy bo nikt kto jeździ mocniejszym samochodem nie uwierzy w 10l po mieście.

Oficjalna strona, folder reklamowy czy broszura, jedno kłamstwo jeśli chodzi o spalanie.
  • Odpowiedz
@xer78: @sir_nietzsche: 10l przy ekonomicznej jeździe jest możliwe. Pytanie, czy się kupuje hothatcha, żeby jeździć eko. Sam aktualnie mam hothatcha, ale innej marki to spalanie w mieście przy normalnej, lekko dynamicznej jeździe to około 13-14l. W trasie 8-10. Giulietta podobnie pali, bo sam o niej myślałem i znałem kilka osób co miało.
  • Odpowiedz
@darkdancerr:

10l przy ekonomicznej jeździe jest możliwe.

Producent twierdzi, że 10,8. Dziennikarze, że może udałoby się 11 bez wyprzedzania innych i jeździe na emeryta.

Kupowanie hothatcha żeby jeździć non stop prawym pasem 50km/h polując na zieloną falę nie ma sensu.

Sam aktualnie mam hothatcha, ale innej marki to spalanie w mieście przy normalnej, lekko dynamicznej jeździe to około 13-14l. W trasie 8-10.


No i to są normalne realne wartości.
  • Odpowiedz
@sir_nietzsche: Dychę to pali przy dynamicznej moje 1.4 TSI ze 150 końmi. To ci spali przy dynamicznej 15 litrów jak nic. Takie są realia hot/warm hatchy. A jesli masz zamiar jeździć spokojnie to sobie weź 1.4 t-jet. Zastanawiałem się nad Golfem R na przyszłe auto ale jak sobie pomyśle o cenie zakupu i potem zostawiani na stacji grubych stówek to mi się odechciało.
  • Odpowiedz
@sir_nietzsche:

Mam QVkę. Pali 14-15l. Układ kierowniczy dość precyzyjny, choć w Fieście ST lepszy. Bardzo fajnie ciągnie od dołu, choć po przesiadce z EP3 brakuje mi trochę obrotów :) Zawieszenie zestrojone tak, że nie wypadają zęby, ale prowadzi się dość pewnie. W porównaniu do EP3, dość miękawa, nawet. Z wad: fotele z fatalnym trzymaniem bocznym. Da się ten problem jednak rozwiązać. Poza tym, bardzo cichy wydech. Również da się to rozwiązać
  • Odpowiedz
No i to są normalne realne wartości.

To ci spali przy dynamicznej 15 litrów jak nic.


A wiecie co jest zabawne? Trochę tych hothatchy już w życiu miałem i wszystkie ze spalaniem oscylowały w okolicach tej wartości. Na przestrzeni dwóch dekad, mimo całego downsizingu i pozornej ekologii, nic sensownego nie udało się w tej kwestii ugrać.

@xer78:

@alvaro1989:
  • Odpowiedz