Wpis z mikrobloga

ostatnio zacząłem grać w pierwszą część #wiedzmin i aż się sam zaskoczyłem jaki tam panuje taki mroczny, gęsty klimat
niby trójeczka uber alles, wiadomo, ale W1 pomimo archaicznego systemu walki nadal się broni gameplayem

ofc zaraz mi tu ktoś powie, że grafika brzydka, że taka a taka mechanika słaba i w ogóle synek ino Serce z Kamienia, ale do jedyneczki mam sentyment... piękna, nastrojowa muzyka, wciągająca fabuła i przede wszystkim ja 13 lat młodszy grający po raz pierwszy w tę grę... :'(

#feels #gorzkiezale #muzyka #soundtrack
seeksoul - ostatnio zacząłem grać w pierwszą część #wiedzmin i aż się sam zaskoczyłem...
  • 22
@seeksoul: No, dla mnie zdecydowanie najlepsza gra z serii. Może i trójka jest wielka, posiada genialne modele postaci i świetne cut scenki, ale jedynka ma niesamowity klimat w każdej lokacji, muzykę. Fabułę też wolę jedynkową. Poza tym ma 10x lepsze noce niż Dziki Gon. (Jedyna gra z serii gdzie możesz poczuć dreszcz na plecach, wychodząc gdzieś nocą i spotkać inne potwory) Wschody i zachody słońca też ma lepsze (nie są tak
@seeksoul: Przeszedłem niedawno, to był powrót po latach, bo kiedyś mnie odstraszyła walka z tymi psami pod koniec I rozdziału, ale jak się to przejdzie to potem jest spoko plus fajne zakończenie.
@seeksoul: Kurła chłopie. Ja też za każdym razem powtarzam, że klimat jedynki jest najlepszy i nie do podrobienia. Wiedźmin 3 to genialna gra, dzięki której saga została rozpowszechniona, ale moim skromnym zdaniem ucierpiał na tym klimat gry. Musiała zostać zamerykanizowana, bo inaczej świat by dalej nie wiedział kim jest Gerard. Widać jak eksperymentowali z tym amerykanizowaniem w dwójce, gdzie można było sobie gamę barw wybrać.

Natomiast wracając do jedynki to podgrodzie,
@BQP: Do wersji rozszerzonej było dołączone kilka modów, ale w nie wszystkie mi się chciało grać, grałem w te gdzie był podkład głosowy np. tam gdzie trzeba było zdobyć kaucję dla Jaskra.
@Morguliusz: Jak widzę te komentarze do utworu Kaer Morhen z W3 w stylu "Genialny motyw, Wiedźmin 3 ma najlepszą muzykę ever!!" (szczególnie po ang) to aż szkoda, że większość ludzi (którzy znają wiedźmina tylko z 3 gry) myśli że Przybyłowicz jest odpowiedzialny za te motywy, a tak mało ludzi (stosunkowo) zna dużo bardziej klimatyczny i oryginalny soundtrack z jedynki. Ostatnio widziałem komentarz pod kawałkiem Dol Blathanna autorstwa Skorupy : "Skopiowane z