Wpis z mikrobloga

@cozaasy: nic śmiesznego mam kumpla z małego miasta który z uprawnieniami po studiach i z doświadczeniem ledwo wybłagał u janusza 3,5k na rękę. Przeprowadził się do Warszawy i w tydzień znalazł prace za 10k na rękę. Dodam tylko że janusza obecnie dość blisko ma przy sobie CBA. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tylko_szczera_prawda: moja koleżanka jako inżynier z dwuletnim doświadczeniem zarabia 2400 na rękę, a jak poszła do szefostwa po podwyżkę to standardowo - nie ma pieniędzy w firmie na takie głupoty. Zaczęła szukać czegoś nowego i właśnie taką perełkę mi podesłała
  • Odpowiedz
@cozaasy: może się mylę, ale raczej nikt na takie coś nie pójdzie. Tzn stawką jest akceptowalna przez wielu inżynierów,ale nie z takimi obowiązkami, reszta musi iść pod stołem
  • Odpowiedz
@Tylko_szczera_prawda: w Dino zarobki minimalna + premia za obecność. Oprócz tego jak jest nadwyżka na kasie to podpisujesz papierek, że oddajesz to firmie, a jak manko to musisz od razu zapłacić za własnej kieszeni. Mimo papierka ludzie nie otrzymują hajsu. Śmieszne, bo tak wielka firma się rozwija, a nikt nie mówi o tym, że nie ma tam kto pracować, bo jest wyzysk...
  • Odpowiedz
  • 0
@cozaasy jeszcze parę lat temu to był.standard teraz w korpo inżynierowie zaraz po studiach wołają po 5000 brutto i dostają tyle.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@cozaasy: znajoma - magister inżynier coś tam od zwierząt - po 3 latach zarabia 2400 na rękę i powiedziała że chcą ją zrobić kierownikiem działu i podnieść do 2800 na rękę a ona głupia się cieszy że to super kasa xd
  • Odpowiedz
@cozaasy Niestety takie są polskie realia w branży budowlanej. Jeśli nie pójdzie się do jakiegoś zagranicznego korpo to tak to wygląda. Budowlanka ma to do siebie że pełno jest w niej januszy. Niestety mało kto o tym mówi, a młodzi ludzie po studiach zgadzają się na pracę za minimalną byle mieć pracę w zawodzie.
  • Odpowiedz
@cozaasy: mnie już nic nie zdziwi, kiedyś widziałem ogłoszenie że firma poszukuje kierownika robót budowlanych z uprawnieniami za zawrotne 1800 zł.
  • Odpowiedz
To załamać się idzie, przy pierwszej pracy to by było mało, a ona już ma doświadczenie.


@Tylko_szczera_prawda: Przecież te 2400 zł + benefity to taki standard w korpo po studiach nawet teraz. Zejdźcie na ziemię ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po paru latach zarobisz więcej, ale nie przesadzajmy, że na start.
  • Odpowiedz
@dildo-vaggins:

znajoma - magister inżynier coś tam od zwierząt - po 3 latach zarabia 2400 na rękę i powiedziała że chcą ją zrobić kierownikiem działu i podnieść do 2800 na rękę a ona głupia się cieszy że to super kasa xd

Napisz jej, żeby dla bezpieczeństwa wzięła tego kierownika po starej stawce - w końcu to prestiż sam w sobie, niewymierzalny w pieniądzu, a tak jeszcze pracodawca się rozmyśli (
  • Odpowiedz