Wpis z mikrobloga

Hej,
#niebieskiepaski do jakiego wieku mieliście #tradzik?

Może spróbować sposobu z ręcznikiem z obrazka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2 lata leczenia u dermatologa i zero poprawy, miałem już chyba wszystkie maści (Epiduo, Acnatac, Klindacin T, Akneroxid, Duac).
Bralem też Tetralysal, korzyść była taka, że jedynie nic nowego mi nie wyskakiwało na twarzy.
Na tym leku leczenie się zakończyło, nie miałem tego dużo na twarzy i zarówno lekarz, jak i ja nie chcieliśmy iść w izotek.
Zalecenie było takie, żeby stosować Skinoren i przemywać twarz.

Obecnie przemywam codziennie twarz pianką pharmaceris T, potem Aloepanten albo Bepanthen Derm, a na koniec Acnederm, oczywiście w odpowiednich odstępach czasu, ale czasem mam już dość.

Jednak mam już 24 lvl i od kilku lat brak poprawy mnie po prostu denerwuje, ograniczyłem kebaby, alkohol, ostre rzeczy, nawadniam się porządnie i jest tak samo jak przedtem, a tylko się ograniczałem w życiu przez ten czas.

Myślę nad wymazem bakteryjnym z twarzy, warto? Dowiem się z tego czegoś interesującego?
Może #rozowepaski coś podpowiedzą?

#dermatologia
PanDanda - Hej, 
#niebieskiepaski do jakiego wieku mieliście #tradzik?

Może spróbowa...

źródło: comment_CTEaFCoJcPk9tFqE9G2nRm69cUe50sbc.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@PanDanda: a miałeś badania chormonalne? Może za dużo łoju wytwarzasz i dlatego wyskakują syfy, problem z trądzikiem jest taki że u każdego co innego może pomóc i u każdego jest on z innej przyczyny.
  • Odpowiedz
  • 0
@PanDanda skinoren u mnie działał ale trzeba było regularnie 2 x dziennie smarować minimum 3 miesiące.
Ale jak u Ciebie tetralysal nie działa to ja bym poszła w ten izotek.
  • Odpowiedz
  • 0
@kt13

Ja Skinoren stosuję od maja codziennie, ale raz dziennie, bo skóra była mocno podrażniona.

Nieee, izotek wykluczony, ja mam na policzkach łącznie 20-30 krostek, może w tym kilka większych, takze nie warto.
Przeszkadza mi jedynie fakt, że nie ma poprawy.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanDanda ostatnio przestałam jeść białe pieczywo i buzia staje się pomału jak pupa niemowlaka. Czasem zrobię maseczke koreańska na twarz, rano nakladam krem nivea z kwasem migdałowym. Wieczorem Iwostin do skóry trądzikowej. Wieczorem myje buzie pianką.

Może w tym pieczywie jest problem
  • Odpowiedz
  • 0
@Venece

Hmm, zaraz się okaże, że nic nie mogę jeść.
Oprócz rzeczy z wpisu przestałem jeść także ser żółty, słodycze i mleko, a przecież coś mi się od życia należy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
lvl 33, od kilku lat nie ma tragedii, ale cały czas coś wychodziło. Na początku miesiąca odwiedziłem nowego dermatologa: tetralysal + acnatac + effaclar duo plus. Pierwsze kilka dni wysyp, po tygodniu używania już nic nowego się nie pojawiło. Polecam ten mix
  • Odpowiedz
@PanDanda: Do kosmetyczki idz oczyscic skóre i ogranicz walenie konia . Te wszystkie żele do mycia twarzy to tylko pogarszaja stan skóry takze przemywaj twarz zwykła woda . Jedz, pij tez produkty co działaja przeciwbakteryjnie ( podobno ) np orzechy włoskie , cytryna czy herbaty ziołowe
  • Odpowiedz
@jackblackcanada: mechaniczne oczyszczanie twarzy u kosmetyczki tylko pogorszy sprawie w przypadku tradziku bo wycisniete pryszcze wroca w to samo miejsce za tydzien z jeszcze wiekszym stanem zapalnym, takie oczyszczanie ma sens gdy ktos ma tylko i wylacznie wągry i zaskorniki a nie tradzik
  • Odpowiedz
@PanDanda: dlaczego nie warto wedlug ciebie zaczac leczenia izotekiem? jezeli masz miej nasilony tradzik to po prostu bierzesz miejsza dawke dziennie i efekty uboczne sa praktycznie znikome
  • Odpowiedz