Wpis z mikrobloga

Powinna powstać jakaś nowa partia ekspertów. Tusk, Sikorski, Balcerowicz, ten od zegarków, stara gwardia, tylko oprócz tego dziada Rostowskiego. Zobaczylibyśmy czy Polacy daliby im szansę, czy ta retoryka o złodziejach z PO jest tak silna po za grupą patusów (1-2 mln obywateli). Mogliby całkiem nieźle zaskoczyć w wyborach. Wielu Polaków tęskni za normalnością.
Oczywiście żadnych Schetyn, Kidaw, czy bab z Nowoczesnej. Czysta partia technokratów.
#polska #polityka
  • 4
@jvmaxxjv: Balcerowicz? Naprawdę? Do reszty nic nie mam, mimo, że jestem z zdecydowanie przeciwnego obozu. Na pewno byłoby to coś dużo bardziej pożytecznego niż obecna po
@varres: tak, Balcerowicz. Może nie na stanowisku ministra finansów, ale jako doradca, nie wiem. On się zna na ekonomi. Od 2 lat ostrzega przed tym, co wywoła PiS i coraz bardziej zaczyna się sprawdzać. Żebyśmy się nie dorobili stagflacji. Balcerowicza osądzi historia, a nie ludzie, którzy jeszcze żyją i doświadczyli prywatyzacji na własnej skórze w postaci 20% bezrobocia.
@danob99: ja rozumiem tych ludzi, transformacja ustrojowa zniszczyła życie wielu, ale z drugiej strony, ten cały "majątek narodowy", to było niemodernizowane gówno, 20 lat za zachodem, nieefektywne, olbrzymie w stosunku do możliwości, celem którego było dawanie pracy