Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 48
Nowy rok to kolejne wraki wrastające w parkingi, które znikają z ulic. Punto ze zdjęcia Straż Miejska zakwalifikowała do usunięcia dopiero po drugim zgłoszeniu. Dobre i to :)

Art 50 a - każde auto wyglądające na nieużywane od dawna może być usunięte na koszt właściciela.

Wszędzie jest problem z parkowaniem, więc warto przeczyścić okoliczne parkingi dla samego siebie. W Wawie do zgłaszania jest apka 19115. W innych miastach wystarczy zadzwonić do Straży Miejskiej.

#warszawa #parkowanie #ruchdrogowy #19115 #auto #motoryzacja #krakow #wroclaw #gdansk #poznan #szczecin #katowice #bialystok #lodz #olsztyn #lublin
Pobierz marian1881 - Nowy rok to kolejne wraki wrastające w parkingi, które znikają z ulic. P...
źródło: comment_w6ZstYUvMXmlGaRUtfxbJl0yQUN7WBp6.jpg
  • 56
W Wawie do zgłaszania jest apka 19115.


@marian1881: dzięki za info ziomeczku, nie wiedziałem że obsługują też takie zgłoszenia w appce. Ostatnio zgłaszałem trzy gruchoty (obok siebie) mailowo, to z jednego aliasu dostałem zwrotkę error coś tam, a z drugiego zero odpowiedzi. Będzie zgłaszane ( ͡ ͜ʖ ͡)
@tamto-to-tamto: No i super! :) Dla takich właśnie odpowiedzi wrzucam co jakiś czas taki post jak dzisiejszy. Czym więcej osób będzie dbało o swoją okolicę tym lepiej będzie nam wszystkim, czyli też mi osobiście.

Przejrzyj sobie tę apkę dokładnie. Można w niej zgłosić wiele rzeczy, np. graffiti czy dzikie wysypiska.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marian1881: czy taki śliczny włoski trzydrzwiowy freshtimer obniża prestiż twojej okolicy? Czy o co chodzi? Jak właściciel będzie nim wyjeżdżał na przejażdżkę bez celu jeżdżąc w kółko w godzinach szczytu to każesz mu przestać żeby nie zwiększał korków?
@tamto-to-tamto: To zacznij może obserwować tag #19115 i wrzucaj co jakiś czas info zachęcające innych do zgłoszeń. Teraz już nie edytuje, ale mogłem w pierwszym wpisie do tego zachęcić. Warto byłoby uruchomić ten tag i wymieniać się informacjami, chwalić się, zachęcać innych, itd.
Ja zgłaszam wraki czy dzikie wysypiska Ty dziury w jedni, o czym ja nawet nie pomyślałem :)
@Ciasto_hirol: śliczny? ( ͡° ͜ʖ ͡°) To jest wrak zajmujący deficytowe miejsca parkingowe. Przedmiot zostawiony w publicznym miejscu, którym właściciel się nie interesuje i tym samym łamie prawo. Nie raz są to też pewnie auta porzucone przez właścicieli lub oni już nie żyją czy poszli do pierdla (czytałem nawet artykuł o takim bmw).

Jak Coś mi przeszkadza to nie odwracam wzroku, a działam, szczególnie przy tak prostych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marian1881: tak, ma bardzo ładną prostą linię, teraz już tak się nie rysuje. Skoro ma ubezpieczenie to chyba jednak się nim interesuje. Nie podoba mi się coś takiego, robisz koszty i problemy wlascielowi bo Ci prawidłowo zaparkowany i niezanieczyszcajacy środowiska Fiat przeszkadza. Nie masz gdzie parkować to jeździj autobusem... ¯_(ツ)_/¯
@Ciasto_hirol: Mam wywalone czy jest ładny czy nie. Stoi na publicznym terenie, przeszkadza mi, więc robię to co jest korzystne dla mnie, a nie dla kogoś innego. Opłacone OC mnie nie obchodzi, SM jak widać też nie. Być może ktoś wyjechał za granicę, zostawił auto, a OC opłaca tylko po to, aby nie dostać tysiąca euro kary. Nie wnikam w to.

P.S. Jeżdżę autobusem :) Auta pozbyłem się kilka miesięcy temu,
@paprycjusz wrzucił auto które nadaje się do odholowania jak najbardziej ale to z pierwszego posta @marian1881 wygląda całkiem normalnie, nie rozumiem czemu miałoby być odholowane.

Ja po mieście na co dzień śmigam rowerem, a auto ruszam raz na kilka miesięcy do wycieczek za miasto, gdzie w zimie praktycznie takich nie robie więc auto stoi przez kilka msc nieruszane. OC opłacone, abonament strefy opłacony, auto na chodzie ale liście z jesieni na szybie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vader05: To ponów. Za drugim razem wspominam, że auto już było zgłaszane i prawie zawsze wtedy je biorą.

@ambasador_przegrywu: Tak po prostu to nie. Auto musi stać na drodze publicznej, a służby muszą najpierw spróbować skontaktować się z właścicielem. Jak nie zareaguje to wtedy się holuje.

@albert107: Punto ze zdjęcia jest nieużywane minimum pół roku, bo już raz je zgłaszałem. W rzeczywistości wygląda dużo gorzej niż na screenie.