Wpis z mikrobloga

Jadę sobie 70 w terenie zabudowanym (choć dwupasmowa krajówka z konstrukcyjną 90) i wyprzedzanie dwóch powolnych ciężarówek było za wolno dla pana z BMW X3
Podjechał pod dupę pewnie z myślą, że się teleportuję, albo że napełni mi pasek podtlenku azotu ale jakoś nie wyszło
No to mrugnął
Panowi z BMW gdy mruga to trzeba ustąpić.
Więc zgodnie z protokołem postępowania w takich wypadkach zwolniłem do 40, poczekałem aż wyprzedzą mnie ciężarówki na prawym pasie i zjechałem panowi z BMW.
Nie był zadowolony, nie wiedzieć czemu :(
#polskiedrogi #bmw
Ach, przy okazji dlaczego warto mieć SUVa - jak pod dupę podjedzie taki frustrat to nic nie oślepia, bo jego światła są na poziomie rejestracji xD
Pobierz niegwynebleid - Jadę sobie 70 w terenie zabudowanym (choć dwupasmowa krajówka z konst...
źródło: comment_UFAUzfFN3zQvnOBTLIiu6ikNCP7amTjs.jpg
  • 72
@niegwynebleid: "Ach, przy okazji dlaczego warto mieć SUVa - jak pod dupę podjedzie taki frustrat to nic nie oślepia, bo jego światła są na poziomie rejestracji xD" - Wystarczy mieć fotochromatyczne lusterka.
@niegwynebleid: jak ja nie lubie takich pajaców, jest 90 to jedź 90, a nie spowalniasz cały ruch...
prawy pas jest dla tych co jeżdżą wolniej, lewy do wyprzedzania, czyli wyprzedzasz gaz do dechy, wyprzedziles to zjezdzasz na prawo i wracasz do swojej poprzedniej prędkości.
@niegwynebleid: Niemądry jesteś. NIby taki spokojny, niby taki opanowany, a jednak takie głupoty robisz i swoim bierno-agresywnym zachowaniem, mając w samochodzie dwójkę dzieci, prowokujesz ludzi przejawiających oznaki agresji drogowej. Może i trzydzieści razy zwolnisz sobie do 40km/h i zahamujesz ruch, żeby pokazać, jaki z ciebie opanowany i chłodny kozak, ale za trzydziestym pierwszym razem możesz trafić na kogoś, kto wyprzedzi cię, wyhamuje do zera, wyjdzie z samochodu z batonem, kijem baseballowym
To jakaś nowa zasada z KRD bo nie znam? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@senseiharanaoko: nie. To zasada stara jak świat - nie wystawiajmy się na niebezpieczeństwo, jeśli to nie jest konieczne. Jak nie masz instynktu samozachowawczego, to trudno, ja cię przekonywał nie będę.
nie wystawiajmy się na niebezpieczeństwo, jeśli to nie jest konieczne


@Nieszkodnik: Jedyną osobą, która w przypadku tej sprawy wystawia się na niebezpieczeństwo jest kierowca BMW podjeżdżający pod zderzak i to jego zachowanie powinieneś piętnować, a nie wymyślać bzdurne zasady w rodzaju

unikamy zmniejszania prędkości na lewym pasie, gdy nie jest to konieczne


Jadąc do sklepu zwalniam wjeżdżając na parking. Mam sobie odpuścić i zamawiać zakupy online? W końcu nie jest to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@niegwynebleid: to jaka w końcu była ta prędkość dozwolona na tym odcinku drogi?

Jadę sobie 70 w terenie zabudowanym


Tutaj wychodzi że jedziesz 20 ponad limit w mieście i powinieneś bez problemu wyprzedzić ciężarówkę jadąca dopuszczalne 50km/h.

choć dwupasmowa krajówka z konstrukcyjną 90


Czyli że prędkość dozwolona to 90 czy strzelasz sobie fantazje z dupy?

wyprzedzanie dwóch powolnych ciężarówek


Ciężarówka może się rozpędzić do max 80km/h więc jeśli jechałeś 70km/h na