Wpis z mikrobloga

Jadę sobie 70 w terenie zabudowanym (choć dwupasmowa krajówka z konstrukcyjną 90) i wyprzedzanie dwóch powolnych ciężarówek było za wolno dla pana z BMW X3
Podjechał pod dupę pewnie z myślą, że się teleportuję, albo że napełni mi pasek podtlenku azotu ale jakoś nie wyszło
No to mrugnął
Panowi z BMW gdy mruga to trzeba ustąpić.
Więc zgodnie z protokołem postępowania w takich wypadkach zwolniłem do 40, poczekałem aż wyprzedzą mnie ciężarówki na prawym pasie i zjechałem panowi z BMW.
Nie był zadowolony, nie wiedzieć czemu :(
#polskiedrogi #bmw
Ach, przy okazji dlaczego warto mieć SUVa - jak pod dupę podjedzie taki frustrat to nic nie oślepia, bo jego światła są na poziomie rejestracji xD
Pobierz niegwynebleid - Jadę sobie 70 w terenie zabudowanym (choć dwupasmowa krajówka z konst...
źródło: comment_UFAUzfFN3zQvnOBTLIiu6ikNCP7amTjs.jpg
  • 72
Panowi z BMW gdy mruga to trzeba ustąpić.

Więc zgodnie z protokołem postępowania w takich wypadkach zwolniłem do 40, poczekałem aż wyprzedzą mnie ciężarówki na prawym pasie i zjechałem panowi z BMW.

Nie był zadowolony, nie wiedzieć czemu :(


@niegwynebleid: No to jesteś prawdziwym bohaterem, kierowca BMW na pewno zrozumiał co zrobił i już nigdy w życiu tak nie będzie jechał.
P.S. Mógłbyś w wolnej chwili rozwiązać też problem głodu i
wiesz, nie to, że długie są dla mnie zakazane - samemu mi się zdarzy raz na rok zaspać na lewym i z tyłu mi ziomek przypomina że spokojnie mogę zjechać

albo źle ocenię prędkość przy zmianie pasa i koleś ostrzega, że różnica jest taka że mam #!$%@?ć do siebie

ale mruganie gdy sznur aut wyprzedza ciężarówki i wymaganie tasowania się na centymetry jest zwyczajnie głupie


@niegwynebleid: Zgadzam się w 100%. Są
@niegwynebleid: mogłeś dać po hamulcach, BMW siedzące na zderzaku by się nie wyrobił, wzywasz bagiety, dostaje 400 zł mandatu, punkty karne za nie utrzymanie odpowiedniego odstępu, i swoje x3 do naprawy. Już ma nauczkę, jak będzie robić spine to powiesz ze coś wyskoczyło na drogę, ale dla bezpieczeństwa hamowałeś
I bardzo dobrze, też tak jeżdżę 10-20 ponad to co mam na liczniku, czyli 5-10km/h realnie ponad limit. Trzymam się prawego pasa, ale jak wyprzedzam to zdarza i się o te 20 przekroczyć. Jak ktoś na S7 pomimo, że 140 jadę siedzi mi na zderzaku i mruga to jeszcze zwalniam do prękości przepisowej, bo nie dość, że muszę uważać na sytuacje przed sobą to jeszcze na tego debila z tyłu ( ͡
@Ropasiak: 200 koni w dzisiejszych czasach to żaden wyczyn, szybszych jest na pęczki - dobrze, że Ty jedziesz bezpiecznie i przepisowo, ale to co zrobił op nie było ani bezpieczne, ani przepisowe. Zagrał Sebie na nosie przy okazji wykazując się skrajną głupotą.
zwalniając? Nie dawałem po heblach tylko spokojnie wytraciłem prędkość.

Koleś jechał 40 cm ode mnie, ja dwójka dzieci w samochodzie.


@niegwynebleid: czyli jakby jemu ktoś w tyłek wjechał, to on zatrzymałby się na tobie i twoich dzieciach. Pogratulować...
Taa, jadąc 40 km/h na lewym pasie na ograniczeniu do 70 ściągasz na siebie zagrożenie.


@robertx: Czekaj czekaj, bo nie nadążam... Zmniejszenie prędkości podczas jazdy to powodowanie zagrożenia? xD

Ale przyspieszenie i wyprzedzenie TIRów na pałę to już nie? Interesujące xDD

Czyli muszę od dziś uważać na lewym pasie i jak tylko pojawi się ktoś za mną dawać w #!$%@?ę aby przypadkiem nie sprowadzać na siebie zagrożenia. Człowiek się uczy mondrych