Wpis z mikrobloga

Karę śmierci można wykonać jak w Japonii przez powieszenie i wtedy koszty są bardzo niskie.


@CzaryMarek: xDDDDDDD Przecież leki używane do przeprowadzenia kary śmierci kosztują kilkadziesiąt dolarów. O czym Ty w ogóle piszesz, koszt jest związany z funkcjonowaniem całego systemu, specjalne cele, pokoje egzekucyjne, apelacje itp.

no to kwestia słabych procedur, gdyby była stosowana szybciej to miałoby sens


@Silver86: Jak już chcesz zabić kogoś w majestacie prawa to przydałoby się
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GordonL: Takie wnioski to manipulacja. Kara śmierci jest tam dlatego, że przestępczość jest wysoka. Gdyby było dożywocie zamiast kary śmierci to prawdopodobnie wskaźnik byłby jeszcze wyższy.
@yggdrasil: to, że w Polsce prawo leży, wychowywanie trudnej młodzieży też, prewencja to już kompletnie (ale w większości krajów patrole to się zjawiają po anie przed przestępstwem), resocjalizacji brak nie znaczy, że jak sędzia ma widełki to nie może wlepić najwyższego wymiaru kary. Jeżeli taki gnój się odwołał i dostal skrócenie wyroku to ja tylko pytam jak i co sobie sędzia myślał? Po tym jak się zachował to sędzia po odwołaniu
co do głosów o Karze Śmierci tutaj: problem jest w tym, że jeżeli rozszerzylibyśmy ją na więcej niż zabójstwo np. za gwałt to taki gwałciciel by był bardziej skory zamordować swoją ofiarę, bo i tak już ma czapę jak go złapią, to co mu szkodzi pozbyć się ofiary.

Teraz pomyślcie o bezwzględnym dożywociu - jak za pobicie czy usiłowanie zabójstwa byłoby bezwzględne dożywocie i za zabójstwo też - no to co "szkodzi"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jestem_dickem:

a weź oszukaj urząd skarbowy na 5 koła to cię na ćwiartkę zamkną XDDDDd

Rozumiem że to normalne pisać z piwnicy takie nieżyciowe, wyssane z dupy komentarze. Nie wiem o jakim sensie "oszukania" piszesz, ale jeśli chodzi o jakiś niezapłacony podatek, to w tej kwocie to najwyżej wykroczenie :) co innego wyłudzenie VAT
@yggdrasil: ja właśnie sobie gdybam, ale jakąkolwiek by skruchę nie wykazał, przeprosił itd. to uważasz, że zasługuje na zmniejszenie wyroku za podziurawienie gościa na ulicy? To nie jest kwestia uzasadnienia tylko czy sędzia MUSIAŁ czy nie obniżyć wyrok. Jak nie musiał, a obniżył to imho jest w tym samym szeregu co wszystkie inne niedziałające instytucje w naszym kraju.
Jak sobie wyobrażasz typowanie potencjalnych morderców i ich naprostowywanie?


@Halbr: Zaczynając od przefiltrowywania patologii w szkole. Jakiekolwiek przejawy demoralizacji, złego zachowania, braku poszanowania osób i mienia - wrzucasz do systemu i stale potem kontrolujesz.

Nożownicy nie pochodzą z zamożnych rodzin, tylko ze śmieciowych rodzin.
Zaczynając od przefiltrowywania patologii w szkole. Jakiekolwiek przejawy demoralizacji, złego zachowania, braku poszanowania osób i mienia - wrzucasz do systemu i stale potem kontrolujesz.


@mistellaire: Ale jak stale kontrolujesz?