Wpis z mikrobloga

Jako że zarzucono mi użycie tagu #bekazpodludzi na wyrost bo:
- każdy kiedyś piracił więc i dziś można
- nie znamy jego sytuacji, może jest biedny lub ma chorą matkę (więc można)
- kradnąc oprogramowanie zbiera na chleb (więc można)

tl;dr @Mmhaunter pyta o pirackie oprogramowanie (nie patrzcie na godziny dodania, screeny robione w odstępie czasu), zapytany o to czy go zwyczajnie nie stać usuwa wpis i blokuje. Dodaje wpis jeszcze raz. Po wpisie wyśmiewającym piractwo usuwa. Dodaje trzeci raz z dopiskiem że teraz będzie "testował" grę xD

Wrzucam ten wpis, bo pojawiło się pewne niezrozumienie dlaczego gardzę piractwem. Jak chce kupić jakąś grę, to na nią zarobię. Jak jest droga, to kupię na przecenie (i tak kupiłem większość z 400 gier na steamie), lub odpuszczam do czasu aż na nią odłożę. Nie wiem jak w 2020 roku dalej można piracić. Autorom należy się zapłata za ich pracę, szczególnie że taki Warcraft jest czymś za co warto zapłacić. Można być biednym, można być głupim i kłamać, ale po co do tego jeszcze piracić?

Wypokowi obrońcy piractwa od razu lecą na #czarnolisto bo wiem że z wami nie ma sensu dyskutować xD

#gry #piractwo #heheszki ##!$%@?
Pobierz Atreyu - Jako że zarzucono mi użycie tagu #bekazpodludzi na wyrost bo:
- każdy kiedy...
źródło: comment_Ynrsi12fhQJ6MWbGY1luDFDeSVs8j8gV.jpg
  • 91
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ghooz: Traci bo jak pirat jakimś cudem uciuła te 60zł za pół roku to zamiast kupić grę kupi coś innego myśląc już w to grałem.

@programista3k: nie traci, bo w twoim przypadku I tak ta osoba by tej gry nie kupiła, bez znaczenia czy ja by pobrał czy nie
@programista3k: Piractwo nie jest kradzieżą, tylko łamaniem praw autorskich. Jakby na ulicy ktoś puścił ci Coldplaya albo Lady Gagę to też byś krzyczał "Łapać złodzieja!" ?

@Atreyu: Piractwo to nie jest problem moralny, tylko problem z dystrybucją. Większość ludzi nie będzie piracić, ale jak producent #!$%@? z ceną (200+ zł) lub absurdalną polityką DLC (gry Paradoxu, jak się spóźniłeś to musisz #!$%@?ć grubo ponad 500 zł na kompletną grę), to
To nawet lepsze od zbanowania prawie wszystkich tagów z popularnych xD Bohater jakiego mamy, a na jakiego nie zasługujemy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ghooz: Dobra przekonałeś mnie, piraci okradają użytkowników legitnej gry. Garstka płacących utrzymuje piratów.

@programista3k: I teraz jest prawidłowo, dlatego piratów powinno się tepic jak mają możliwość kupna czegoś a tego nie robią
Jak kogoś nie stać na grę, to jej nie kupuje.


@Neero: Tylko ściąga z nielegalnego źródła, albo pożycza od kolegi, albo gra u kolegi. To jest problem praw autorskich, a prawa autorskie to absolutnie arbitralna rzecz. Mogę sobie zastrzec, że po przejściu gry musisz usunąć swoją kopię i co mi zrobisz? W sumie to jest takie samo zastrzeżenie, jak nie dzielenie się kopią.

W życiu nie kupiłbym gry Paradoxu i jej
gry Paradoxu,


@johny-kalesonny: od nich gram tylko w #citiesskylines (choć mam EU4 i CK z jakimiś dodatkami kupione na promocjach).

I Cities jest tak fajne że mam ten oryginał, kupiłem wszystkie dodatki, kupiłem wszystkie dodatki kosmetyczne (radia itd.) i biorę nowe DLC na premierę (to chyba jedyny wyjątek gdzie kupuje coś na premierę).

Trochę się wykosztowałem, ale warto było. Akurat gry paradoxu to produkcje na setki/tysiące godzin. I w podstawce będziesz
@Atreyu: Dla mnie spoko, np. po latach piracenia (życia jako biedny student) CK2, dopiero rok temu kupiłem ze wszystkimi dodatkami za 500 zł chyba. Nie widzę w tym problemu, jak ktoś spiraci sobie grę - oczywiście najlepiej jest kupić, ale to jest łamanie arbitralnej rzeczy (licencji)

A i tu sie mylisz, mój wujek opowiadał jak musieli ganiać za ludzmi z torentów chodziło o zespół chyba "Boys" złapali jednego typa i musiał
@Atreyu: Byłem ciekaw, dlaczego tak wielu z wypowiadających się tutaj złodziei jeszcze nie trafiło na czarno listę. Wszyscy wypowiadają się w zczarnolistowanych tagach, które wywaliłem już na samym początku. Zabawne ( ͡° ͜ʖ ͡°)