Wpis z mikrobloga

Jako że zarzucono mi użycie tagu #bekazpodludzi na wyrost bo:
- każdy kiedyś piracił więc i dziś można
- nie znamy jego sytuacji, może jest biedny lub ma chorą matkę (więc można)
- kradnąc oprogramowanie zbiera na chleb (więc można)

tl;dr @Mmhaunter pyta o pirackie oprogramowanie (nie patrzcie na godziny dodania, screeny robione w odstępie czasu), zapytany o to czy go zwyczajnie nie stać usuwa wpis i blokuje. Dodaje wpis jeszcze raz. Po wpisie wyśmiewającym piractwo usuwa. Dodaje trzeci raz z dopiskiem że teraz będzie "testował" grę xD

Wrzucam ten wpis, bo pojawiło się pewne niezrozumienie dlaczego gardzę piractwem. Jak chce kupić jakąś grę, to na nią zarobię. Jak jest droga, to kupię na przecenie (i tak kupiłem większość z 400 gier na steamie), lub odpuszczam do czasu aż na nią odłożę. Nie wiem jak w 2020 roku dalej można piracić. Autorom należy się zapłata za ich pracę, szczególnie że taki Warcraft jest czymś za co warto zapłacić. Można być biednym, można być głupim i kłamać, ale po co do tego jeszcze piracić?

Wypokowi obrońcy piractwa od razu lecą na #czarnolisto bo wiem że z wami nie ma sensu dyskutować xD

#gry #piractwo #heheszki ##!$%@?
Atreyu - Jako że zarzucono mi użycie tagu #bekazpodludzi na wyrost bo:
- każdy kiedy...

źródło: comment_Ynrsi12fhQJ6MWbGY1luDFDeSVs8j8gV.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
No ale nikomu tym nie szkodzi.... ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@programista3k: nie jestem programistą, nie tworze gier.


Natomiast jako twórca zdarzało mi się pisać teksty do czasopism, coś tam z tego miałem za każdym razem. Pewnego dnia odkryłem że ktoś sobie skopiował jeden artykuł na swoją stronę bez adnotacji kto jest jego autorem, tak bez pytania zwyczajne kopiuj wklej dwa tygodnie mojej pracy. Niefajne uczucie, szczególnie gdy po publikacjach na papierze udostępniałem teksty za darmo każdemu o
  • Odpowiedz
@Ghooz: jakbyś pobierał moje treści bez zapłaty i sobie je oglądał w domu samemu nie płacąc mi za moją pracę i czas włożony żeby to stworzyć

czułbym się równie mocno wyruchany - dokładnie jak twórcy oprogramowania
  • Odpowiedz
@Ghooz: Kiedyś oglądałem program jeszcze na Hyper z dyrektorem gry Anomaly(o ile dobrze pamiętam) to gość powiedział że zły jest że ludzie ściągają gre przez torenty ale zadowolony jest że skoro ściągają to znaczy że gra jest dobra. Jak już przejdzie kampanie to już na pewno nie kupi, wiec nadal to złodziejstwo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Ghooz: jakbyś pobierał moje treści bez zapłaty i sobie je oglądał w domu samemu nie płacąc mi za moją pracę i czas włożony żeby to stworzyć


czułbym się równie mocno wyruchany - dokładnie jak twórcy oprogramowania

@Atreyu: wciąż nie znaczy, że gdyby nie mógł pobrać to by to coś kupił
twórca nie zyskał na nim, ani nie stracił
  • Odpowiedz
@Atreyu: @tyrytyty: Nie jest to kradzież sensu stricte, bo nie jesteś w stanie udowodnić, że coś straciłeś. Nie wiesz też czy osoba nie mając darmowego dostępu do Twojej pracy by za nią zapłaciła a na dobrą sprawę można pod uwagę wziąć czynniki takie jak marketing szeptany, gdzie pirat poleci grę znajomemu, który to by mógł ją normalnie przeoczyć, ale po jego rekomendacji za nią zapłaci itd. Temat był
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ghooz: Stracił. Jak koleś ściągał powielił kopie i sendował.

@programista3k: mógł być większym samolubem i wyłączyć seedowanie, lub ściągać coś ze zwykłego hostingu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ghooz: ty zyskałeś, autor nie zyskał (a powinien za swoją pracę)


Nie widzisz tu niesprawiedliwości?

@Atreyu: byłaby, jeśli osoba pobrana zyskałby materialnie kosztem innego, tu twórcy dzieła
  • Odpowiedz