Wpis z mikrobloga

Jako że zarzucono mi użycie tagu #bekazpodludzi na wyrost bo:
- każdy kiedyś piracił więc i dziś można
- nie znamy jego sytuacji, może jest biedny lub ma chorą matkę (więc można)
- kradnąc oprogramowanie zbiera na chleb (więc można)

tl;dr @Mmhaunter pyta o pirackie oprogramowanie (nie patrzcie na godziny dodania, screeny robione w odstępie czasu), zapytany o to czy go zwyczajnie nie stać usuwa wpis i blokuje. Dodaje wpis jeszcze raz. Po wpisie wyśmiewającym piractwo usuwa. Dodaje trzeci raz z dopiskiem że teraz będzie "testował" grę xD

Wrzucam ten wpis, bo pojawiło się pewne niezrozumienie dlaczego gardzę piractwem. Jak chce kupić jakąś grę, to na nią zarobię. Jak jest droga, to kupię na przecenie (i tak kupiłem większość z 400 gier na steamie), lub odpuszczam do czasu aż na nią odłożę. Nie wiem jak w 2020 roku dalej można piracić. Autorom należy się zapłata za ich pracę, szczególnie że taki Warcraft jest czymś za co warto zapłacić. Można być biednym, można być głupim i kłamać, ale po co do tego jeszcze piracić?

Wypokowi obrońcy piractwa od razu lecą na #czarnolisto bo wiem że z wami nie ma sensu dyskutować xD

#gry #piractwo #heheszki ##!$%@?
Pobierz Atreyu - Jako że zarzucono mi użycie tagu #bekazpodludzi na wyrost bo:
- każdy kiedy...
źródło: comment_Ynrsi12fhQJ6MWbGY1luDFDeSVs8j8gV.jpg
  • 91
@Atreyu czasami gra jest zwyczajnie po prostu za droga, zwlaszcza ze nie oferuje np trybu multi. Jak ktos ma wydac 200pln na gierke singleplayer (no wiedzmin, tylko ze wiedzmin jewt o wiele tanszy, ale przyjmijmy to 200zl) podczas gdy moze pobrac za free to juz miec a nie miec 200zl to jest cos

Niektorych gier (np eu4 z masą drogich dlc) po prostu sie nie oplaca kupywac bo zamiast wydawac 80pln co
@Atreyu: No akurat z tym Warcraftem to faktycznie optymalizacji bety jest nienajlepsza (ja mam nadzieje, że to jutro będzie śmigać już porządnie, bo beta potrafi się niesamowicie długo ładować, a często wyrzuca w trakcie z poczekalni), a z tego co się orientuje to na battle.net nie ma możliwości zwrotów. Więc taki sposób "sprawdzenia" sobie jak komputer sobie radzi z grą jest całkiem zasadna.
@Atreyu: spokojnie mirki to podludzie którzy się podniecają że dostali dostęp do prywatnego trackera.
Wymówka że ktoś jest biedny do argument z tyłka. Jeśli was nie stać na telefon to też go kradnięcie a jak was złapią to tłumaczycie się że jesteście biedni więc mogliście ukraść? Po prostu nie kupujecie i tyle.
@synbozy777:

czasami gra jest zwyczajnie po prostu za droga, zwlaszcza ze nie oferuje np trybu multi. Jak ktos ma wydac 200pln na gierke singleplayer (no wiedzmin, tylko ze wiedzmin jewt o wiele tanszy, ale przyjmijmy to 200zl) podczas gdy moze pobrac za free to juz miec a nie miec 200zl to jest cos


Jak kogoś na coś nie stać to tego nie kupuje. Jeśli nie stać cię na ferrari to takiego
(no wiedzmin, tylko ze wiedzmin jewt o wiele tanszy, ale przyjmijmy to 200zl)


@synbozy777: trylogię wieśka (w tym trójkę ze wszystkimi dodatkami) kupiłem na promocji za kilkadziesiąt złotych, nawet nie pamiętam dokładnie ile ( )

No akurat z Warcraftem to faktycznie optymalizacji bety jest nienajlepsza


@ChochlikLucek: ogólnie jak chodzi o duże gry (to poza zasadą NIE kupowania preorderów) zawsze polecam poczekać trochę od premiery na
@Queltas roznica jest taka, ze na gierke mnie stać, ale mi sie nie oplaca jej kupywac

Pobranie za darmo i cieszenie sie 10 mega kebabami na ostrym moze i jest niemoralne, ale na pewno wiecej osob wybierze ten wariant od wydania 200pln na gierke
@Atreyu sam tez wychaczylem za posobna sume, ale podalem przyklad dobrej gry singleplayer ktora w zadem aposob nie traci na zawartosci jezeli bedzie spiracona (np ds3 nie ma wtedy trybu multi)
@synbozy777: No ale na ferrari tez możesz odłożyć i będzie cię stać, ale jak ukradniesz to będziesz mógł kupić 10 budek z kebabami i jeszcze zapasy kebabów na lata ¯\_(ツ)_/¯
@Queltas mowisz teraz o samochodzie za pare kafli ktorego nie da sie pobrac i jego kradziez bedzie powaznym przestepstwem (juz nie mowiac o samej organizacji kradziezy) i o gierce za 200pln na ktora jak najbardziej cie stac i za jej kradziez czeka cie conajwyzej brak multika
No ale nikomu tym nie szkodzi.... ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@programista3k: nie jestem programistą, nie tworze gier.

Natomiast jako twórca zdarzało mi się pisać teksty do czasopism, coś tam z tego miałem za każdym razem. Pewnego dnia odkryłem że ktoś sobie skopiował jeden artykuł na swoją stronę bez adnotacji kto jest jego autorem, tak bez pytania zwyczajne kopiuj wklej dwa tygodnie mojej pracy. Niefajne uczucie, szczególnie gdy
problem w tym, że wiele gier triple A teraz wydawanych jest czesto niegrywalna lub niewarta pieniedzy


@trll: zawsze czekam na patche i recenzje czy w ogóle warto podchodzić

Jak miałem 12 lat to rzeczywiście, musiałem mieć JUŻ, TERAZ tą watę cukrową. Teraz mądrzej jest trochę poczekać, dowiedzieć się czy warto kupić niż piracić i dostać równie niepełnowartościowy produkt (bez multi czy patchów optymalizujących rozgrywkę)