Wpis z mikrobloga

Śmiesznie trochę, w Polsce przez ostatnie 31 lat wybudowaliśmy 7 szpitali oraz tylko w przeciągu ostatnich 4 lat zamknęliśmy 69. Nie stać nas na zatrudnienie lekarzy, na wyszkolenie ich (a sam proces edukacji trwa bardzo długo), na nowoczesny sprzęt i w zasadzie na nic nie ma pieniędzy. Chińczycy potrafią wybudować jeden szpital w 7 dni na lajvie na jutubie, w kolejne 3 dni wyposażyć go w najnowocześniejszy sprzęt oraz tysiąc łóżek i otworzyc dla pacjentów. Obsadzić personelem i brać się za szkolenie następnego w możliwie jak najkrótszym czasie. Gdzie my do Europy kur*a się nadajemy i do cywilizacji. #chiny #polska #wirus #szpital
Sloneczko - Śmiesznie trochę, w Polsce przez ostatnie 31 lat wybudowaliśmy 7 szpitali...
  • 62
A wiec w jaki sposób Kaczyński łamie zasady demokracji parlamentarnej


@travis_: nasza demokracja opiera się na konstutucji. Władza może działać ale tylko tak żeby było to z nią zgodne. Nie mógł zmienić konstutucji bo nie ma takiej wiekszosci zeby to zrobic. Wiec wsadził tam swoich sędziów i może teraz ustanowić niekonstytucyjne prawo. Teraz chce zrobic to samo z sądami powszechnymi. Kiedy to zrobi to będzie mógł nawet zabić cie na ulicy
Nie ma to związku z demokracją parlamentarną.

@travis_: znowu genealizujesz. Prosty chlopski rozum widze wyznajesz zawziecie.

Demokracja =/= konstytucja

Polska wersja demokracji parlamentarnej = konstytucja. Dalej ci sie wydaje ze demokracja parlamentarna i demokracja w ogole to to samo pojecie.
@travis_: napisane ze polski ustroj (którym jest demokracja parlamentarna) opiera się na zasadach zawartych w konstytucji RP. Nie ma sensu rozmawiać dalej jeżeli zamierzasz tak #!$%@?ć logike i czytanie ze zrozumieniem.
@TurboDynamo: To ty #!$%@? logikę, nigdzie nie ma tam napisane o jakichś twoich zasadach demokracji parlamentarnej której niby zasady łamie Kaczyński. Demokracja parlamentarna jest jedną ze składowych polskiego ustroju.
Proszę, podaj mi chociaż jeden przykład w którym ktokolwiek łamie DEMOKRACJĘ PARLAMENTARNĄ a nie konstytucję.
@travis_: ok udowodniłem ci ze sie mylisz. Masz prawo iść w zaparte a ja nie mam obowiązku wyprowadzać cie z bledu. Wytlumaczylem. To nie moja wina ze tego do siebie nie przyjmujesz.
Dyskusji nie wygrywa ten który głosniej krzyczy i pisze zawsze ostatnia wiadomosc.
@TurboDynamo: Może rozpisze ci to inaczej bo widzę że czegoś nie rozumiesz.

Psuje ci się samochod(konstytucja) w którym zepsuła się skrzynia biegow(sądownictwo), klocki hamulcowe są dobre(demokracja parlamentarna).
Jeżeli mówimy że zepsuła się skrzynia biegów to zepsuł się samochód a nie klocki hamulcowe.
@travis_: polski ustroj jest okreslony w konstytucji. Psujesz konstytucje - psujesz polski ustroj. Sadownictwo to czesc polskiego ustroju(poczytaj co to trojpodzial wladzy - tak to jest element polskiego ustroju). Nie jestem tak ograniczony zebym potrzbowal porownan do samochodu.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sloneczko: a na wuj ci w Polsce kolejne szpitale, skoro w tej chwili mamy ich zbyt dużo? Mamy raptem z 300 szpitali mniej niż Niemcy, którzy są stawiani za wzór i mają 2 razy więcej ludności. No, ale my musimy mieć w każdej dziurze szpital, który nie spełnia żadnych standardów, bo ludzie przecież muszą mieć szpital pod domem. No i krewni i znajomi królika też muszą mieć fuchę. Młodzi ludzie też
@wyindywidualizowanyentuzjasta: Co z tego że są jawne przetargi jak i tak robią co chcą :D nastawiają w polach kilometrów barierek, kupią za set tysięcy rowerow, bo będą reklamować gminę, obsługa tych rowerów drugie tyle, albo utopia tyle samo kasy w ławki i kosze na śmieci, a Ty nie możesz się latarni na ulicy doprosić, nie wspominając o chodniku do przedszkola.
@Sloneczko Łykasz typie chińską propagande jak Wykopki zarzutke. Oni miesiac ukrywali wszelkie incydenty, to coś co na 1000 osób to będzie jednopoziomowe polowe rozwiązanie z prefabrykatów. Nie ze ignorowali zachorowania, wprost rząd kasował np na Weibo wszelkie informacje na te temat! Teraz kręcą koparkami na polu i krzyczą: świat zobacz, kręci się, ziemię przerzucamy 3 dzień!

Przecież chcieliście demokracji to ją macie. Większość Polaków zdecydowało że PiS to lepsza opcja niż PO