Wpis z mikrobloga

może to zdjęcie pod ultra fioletem czy coś


@czeczen123: no właśnie z tego co wiem (nie robiłem tak), to kolory wydobywało się specjalnym oświetleniem. A te rybki wyglądają tak w dziennym świetle. Teraz wpadają nawet na pomysły żeby rybki tatuować. Trochę to chore.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@defoxe: to zdaje się są danio fluo, są modyfikowane genetycznie. Z tego co się orientuję to nie można ich sprzedawać w EU
  • Odpowiedz
  • 1
@defoxe naturalne są śrebrno-miedziane w paski ,twoje są zabarwione barwnikiem ,jeżeli udało by ci się mieć narybek to on już będzie miał maturalny kolor ,poleca się trzymanie min 6szt ,bardzo ruchliwe .
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bols83: wiem, u mnie w mieście też widziałem. Są jeszcze tetry fluo. Osobiście jakoś nie jestem zwolennikiem takich odmian
  • Odpowiedz
@daedalus_pl: @defoxe: @czeczen123: to są ryby GMO, jak już @d_k_: napisał, dokładniej GloFish. Nie są barwione, nie mają nic wstrzykiwane, po prostu mają dodane geny wprowadzające zabarwienie (jeżeli dobrze pamiętam, to geny wyciągnięte z koralowców). Są jeszcze żałobniczki i brzanki. Co śmieszne, w EU zakazane jest nie tylko handel nimi, ale również posiadanie ich. Coś się zaczyna zmieniać, bo o ile przed świętami widziałem ich od zarąbania w
  • Odpowiedz
to są ryby GMO, jak już @d_k_: napisał, dokładniej GloFish. Nie są barwione, nie mają nic wstrzykiwane, po prostu mają dodane geny wprowadzające zabarwienie (jeżeli dobrze pamiętam, to geny wyciągnięte z koralowców).


@KHOT: Ale mowa również o tych które na zdjęciu pokazałem? Czyli Danio Niebieski i Danio Czerwony? Po wpisaniu frazy "GloFish" pokazują się właśnie podobnych do tych z mojego zdjęcia.
  • Odpowiedz
@defoxe: tak. Danio kolorowe są rybami GloFish. Osobiście bym z nimi nic nie robił, tylko trzymał., bo to są super wdzięczne i przyjemne ryby. Ale przepis jest przepis. ¯\_(ツ)_/¯

Szkoda tylko, że o wiele gorsze rzeczy uchodzą płazem - bojki w kubeczkach, ryby w kuli, albo skalary w 60 litrach.
  • Odpowiedz
Ale przepis jest przepis. ¯_(ツ)_/¯


@KHOT: Łał! Pojęcia nie miałem panie bagietmajstrze, jutro odnoszę do sklepu.
Coś mi mówi, że cena tych rybek szybko poszybuje w górę. ( ͡- ͜ʖ ͡°)
Faktycznie jak googluje to są informacje ciekawe.
Czy te ryby mogą się normalnie rozmnażać? Różnie to bywa z genetycznie modyfikowanymi organizmami. No i czy ich potomstwo zachowuje cechy rodziców?
  • Odpowiedz
@defoxe: z tego co wiem, to potomstwo dziedziczy zmiany. Nie mam pojęcia jak to wygląda w EU, ale coś mi się o uszy obiło, że w USA handlować tym mogą tylko hurtownie sprzedające bezpośrednio od GloFish, a każda sprzedaż poza oficjalną dystrybucją traktowana jest jak złamanie każdego innego patentu, np. sprzedawanie podróbek gadżetów StarWars i grozi solidnym pozwem.
  • Odpowiedz