Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam. Mówi się, że woda w plastikowej butelce to strata kasy i zaśmiecanie środowiska. O ile z tym pierwszym się zgodzę i z drugim też, o tyle to drugie podaje w wątpliwość, jeżeli jako alternatywę weźmiemy stosowanie dzbanka z filtrem.
Mam szklany dzbanek firmy Dafi z filtrem. Filtruję sobie w nim kranówkę i jest gicior. Tylko, że raz na miesiąc/półtora muszę wymieniać taki filtr pic rel, który jest z plastiku i w środku ma jakieś kulki nie wiem z czego. I teraz się zastanawiam ile w tym badziewiu plastiku, i czy czasem nie tyle samo jakbym kupował w butelkach...

#ekologia #zerowaste #pytaniedoeksperta
W.....t - Tak się zastanawiam. Mówi się, że woda w plastikowej butelce to strata kasy...

źródło: comment_SSVO1ho1SLhwDYOKhsjkOImxK6uKkWcR.jpg

Pobierz
  • 33
@Widzet: W jaki sposób można zutylizować filtr?
Sam filtr zawiera całkowicie naturalny węgiel i może bez problemu trafić do kosza na śmieci. Obudowa składa się z tworzyw sztucznych i powinna być umieszczona w pojemniku przeznaczonym do ich składowania.
@Blahblahaa: Prawdę mówiąc nie wiem dobrze co ile wymieniam xD Tzn. nie przywiązuje do tego uwagi. Pewnie jest to tak z 2-3 miechy, ale no nie śledzę tego, więc posiłkowałem się napisem na pudełko gdzie jest info:

Wydajność filtra: 30 dni lub ok. 100-150 l wody (w zależności od jej jakości)


Generalnie wymieniam go jak się lampka zapali na czerowno (czajnik ze diodą LED).
@Widzet: u mnie woda z kranu jest czysta i można ją pić nawet bez filtra i wiele razy tak robiłem, nigdy nic mi nie było. Ale woda z kranu mi nie smakuje, wolę zapłacić 1,7zl za 1,5l Żywca Zdrój i cieszyć się smakiem dobrej wody, a nie pić jakieś pomyje basenowe
u mnie woda z kranu jest czysta i można ją pić nawet bez filtra i wiele razy tak robiłem, nigdy nic mi nie było. Ale woda z kranu mi nie smakuje, wolę zapłacić 1,7zl za 1,5l Żywca Zdrój i cieszyć się smakiem dobrej wody, a nie pić jakieś pomyje basenowe


@droid43210: Ja w zasadzie też bym pił normalnie i tak robiłem zwykle. Nic mi się nie działo. Nie mam wymagań wielkich
@Widzet OPie #!$%@? ich marketingowe ścieki o wymianie filtra co miesiąc. Ofc jeśli o nich chodzi to MINIMUM raz na miesiąc. W teorii raz na kwartał wystarczy. Ba możesz lać kranowe prosto do szklanki bo na tym filtrze zostają mikroelementy, aniony, kationy etc. Wiadomo że to one powodują kamień w czajniku ale Tobie są potrzebne.