Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam. Mówi się, że woda w plastikowej butelce to strata kasy i zaśmiecanie środowiska. O ile z tym pierwszym się zgodzę i z drugim też, o tyle to drugie podaje w wątpliwość, jeżeli jako alternatywę weźmiemy stosowanie dzbanka z filtrem.
Mam szklany dzbanek firmy Dafi z filtrem. Filtruję sobie w nim kranówkę i jest gicior. Tylko, że raz na miesiąc/półtora muszę wymieniać taki filtr pic rel, który jest z plastiku i w środku ma jakieś kulki nie wiem z czego. I teraz się zastanawiam ile w tym badziewiu plastiku, i czy czasem nie tyle samo jakbym kupował w butelkach...

#ekologia #zerowaste #pytaniedoeksperta
W.....t - Tak się zastanawiam. Mówi się, że woda w plastikowej butelce to strata kasy...

źródło: comment_SSVO1ho1SLhwDYOKhsjkOImxK6uKkWcR.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@Barto_: Kiedyś z ciekawości sprawdził żywotność tego wkładu za pomocą testów akwariowych dopiero po przelaniu około 160-180l (już nie pamiętam) zdolności "filtracyjne" spadły.
  • Odpowiedz
a skąd jesteś, że woda nie jest pitna po prostu z kranu?


@Precypitat: Mieszkam w Poznaniu. Nie jest tak, że woda z kranu jest niepijalna. Jak najbardziej piłem kranówę, ale mojej dziewczynie niesmakowała. Uważałem to za fanaberię, ale kupiliśmy ten dzbanek i zrobiłem ślepy test:
nieoznakowana woda z kranu, nieoznakowana woda z kranu przewfiltorwana i nieoznakowana mineralka.
Wynik był: pierwsze mineralka, drugie filtrowana, trzecie zdecydowanie niefiltorwana.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Widzet: czetso wymienaisz ten filtr


ja tak arz na 3-4 miechy max

@Blahblahaa: to gratulacje, ciekawe co może się wydarzyć w ciepłym, ciemnym, wilgotnym miejscu...hmmm
  • Odpowiedz
@dlolb: serio? to przez poltora meisiaca sie nie wydarzy, tylko akurat przez 2 i pol %-). To ejst nic - ciekawe co sie dzieje w rurach kanalziacji nie? A z kranu wode tez czesto pije, co z reszta jest całkiem normalne. Więc co ty #!$%@? typie ? :)
  • Odpowiedz
@dlolb: ale zecyztales je? ze obydwa art sie odnsozą do tego samego artykulu niemieckeigo ? Gdzie najbardziej to się namnażają słowa "mogą" "może" "w najgorszym wypadku" ? %-) Litości chłopie
  • Odpowiedz
@dlolb: moge ci i pewnie znalezc takie same art mowiac o wyzszosci picia wody z kaluzy nad innymi, ale po co? Wg mnie to kompletna bzdura z jakims osadzaniem sie bakterii, bo tak samo moga byc w rurach kanalizy przeciez itd itp.
  • Odpowiedz