Wpis z mikrobloga

Mój ostatni wpis dotyczący #modelarstwo zainteresował kilka osób.
@jaca_pump poprosił mnie abym podzielił się informacjami jak składam takie modele.
Jako, że F14 jest już skończona i leży grzecznie na półce postanowiłem tym razem wziąć na warsztat dużo prostszy model: Hasegawa ST17 Messerschmitt Bf109G-6
I chciałem się z wami podzielić jak wygląda proces składania takiego modelu :)
Liczę na to, że znajdzie się tutaj kilku ludzi bardziej obeznanych niż ja, którzy podpowiedzą co robię źle :)

No to zaczynamy. Dzisiaj wykonałem 3 kroki.
1. Pomalowanie elementów kokpitu podkładem (w tym celu użyłem farby Tamiya Flat Black)
2. Pomalowanie elementów kokpitu kolorem właściwym (Tamiya German Grey)
3. Pomalowanie detali różnymi kolorami.

Nie skleiłem kadłuba, ponieważ zastanawiam się nad dokupieniem dodatkowych elementów silnika.

Jeśli chcecie aby was wołać w następnych postach o postępach prac, wystarczy kliknąć plus :)
derylio1 - Mój ostatni wpis dotyczący #modelarstwo zainteresował kilka osób.
@jaca_p...

źródło: comment_QP6uzmKJBQAR2iqINaT0N5UHCmOSLju6.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
Wołam przez MirkoListy plusujących i komentujących ten wpis (321)

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @jaykobix @kubagg @bidzej @mikuss @sq4ind @chumojwazdziki @grzesiecki @another_throwaway23 @slowiczak @m_silvus @briskmann @Sentox @kozaqwawa @esquina @blindmarten @mhrok87 @cox22 @matkaPewnegoMirka @ollo96 @grzezi @4rtu @bartosz-bartosz @dinksenprond @konrad7348988 @nierusz @KatpissNeverclean @brh77603 @matorcz @TrendsetterTerrier_AUU @vwb666 @el_blonkiero @lordgrievous @lencor @adekad @DrQ @cyberpunkowy_neuromantyk @
  • Odpowiedz
@derylio1: nie miałeś nigdy problemu ze ścieraniem się farby bez odpowiedniej farby podkładowej. Ja już się na tym przejechałem, teraz mam 5 różnych podkładów w zależności co robię
  • Odpowiedz
@waldesss: kilka razu mi się zdarzyło, pomyliłem rozcieńczalniki mam farby tamiya i mr,hobby i z rozpędu użyłem złych. Oraz jak aerograf był mokry od środka czyszczącego, farba weszła w reakcje i była kapa :/
Zazwyczaj nie używam podkładu ale pewnie przy tym modelu zacznę :)
  • Odpowiedz
@derylio1: na giełdzie modelarskiej na FB jest Michał Jakś robi takie półki na zamówienie pod chętnie różnych producentów. Tam na ścianie są dwie, jedna nad drugą. Polecam
  • Odpowiedz
@waldesss: czeka mnie remont mieszkania, będę musiał przenieść moją pracownie do innego pokoju. Pomyślę nad jakimś sensownym rozplanowaniem.
Widziałem Twoje prace, są genialne ()
  • Odpowiedz