Wpis z mikrobloga

#programowanie
#python
#machinelearning
#datascience

do czego uzywacie ml w swojej pracy?
jesli sami nie uzywacie, czy wasza firma uzywa ml do czegokolwiek?
czego dokladnie uzywacie? ktore biblioteki? ktory algorytm stosujecie najczesciej?
z jak duzymi datasetami zazwyczaj pracujecie?

najbardziej mnie interesuje jesli pracujecie dla polskiej firmy, choc watek jest oczywiscie otwarty dla wszystkich.

edit, zaznaczcie jak pracujecie dla PL firmy ;)
  • 5
@obozeloginzajety:
Firma założona w Polsce, ale na obecny moment już mocno międzynarodowa.
ML jest wykorzystywany w innym dziale niż mój.

Moja firma wykupuję ruch do swojej gry z różnych źródeł i za to płaci kupę kasy.
Niestety czasami firmy zapewniające ruch, lecą sobie w kulki i zamiast skierować legitnych graczy, wykupują boty które udają graczy. (Taniej jest ogarnąć bota, niż usera, który zostanie z firmową grą)
ML jest używany do wykrywania,
@obozeloginzajety: Polski startup zajmujący się tworzeniem rozwiązań z zakresu ML/DL. Większość projektow dla banków/korpo, chociaż czasem zdarzają się małe projekty dla niedużych firm. Projekty z zakresu NLP (document classification, named entity recognition), trochę computer vision, jeden projekt z klasyfikacją dźwieku. Datasety od 100 obserwacji do 2 milionów. Wcześniej głównie TensorFlow, od niedawna PyTorch, a jak coś bardzo małego, to oczywiście scikit-learn. Algorytmy przeróżne w zależności od problemu, od regresji logistycznej, przez