Wpis z mikrobloga

#podroze #japonia #sziszucontent

Japonia [23.11-13.12]

Eluwa,
szukam osób chętnych na wylot (termin stały ze względu na urlop) do Japonii 23 Listopada 2020r (wylot z Warszawy LO79 o godzinie 14:40), który potrwa do 13 Grudnia (powrót LO80 o godzinie 11 z Tokyo Narita). To będzie moja trzecia wizyta w tym kraju - poprzednie dwie miały miejsce w zeszłym roku. W tym wypadku postanowiłem poszukać towarzyszy także na wykopie. xD Możecie dać plusa dla zasięgu.

Szukam przede wszystkim osób znających język angielski, którzy potrafią poradzić sobie zarówno sami jak i dobrze im idzie spędzanie czasu w grupie. Jeśli chodzi o sam wyjazd to jest on zdecydowanie nastawiony na zwiedzanie i poznawanie kultury tego kraju, a także na nocne wojaże, dlatego szukam raczej ludzi młodych (myślę, że 18-30 lat), którzy będą mieli siłę po ciężkim dniu jeszcze pójść się pobawić na miasto.

Jeśli chodzi o mnie to ze względu na moje wcześniejsze doświadczenia jestem w stanie doradzić w kwestiach takich jak zakwaterowanie, miejsca warte zobaczenia czy też pomóc w komunikacji już na miejscu. Uczę się języka japońskiego od pół roku (wyjazd ma też sprawdzić moje umiejętności).

Jeśli chodzi o szczegółowy plan wypadowy myślę, że najlepiej jest go stworzyć wspólnie, dlatego jak ktoś chętny to proszę na pw.

Budżet także możemy ustalić w zależności od zapotrzebowania - najtańsze hotele kapsułowe mają cenę za dobę zaczynającą się od 60-90 złotych za noc, aktualnie cena za bilet lotniczy wynosi 2666 złotych w obie strony (bezpośredni, są tańsze z przesiadką za ~1800)
  • 28
@Ursus-maritimus: zależy od tego jak dużo wydajesz na miejscu, nocleg i samolot mozna zamknac w 5k, a reszta zalezy glownie od tego jak zyjesz na miejscu, ja planuje wziac ze soba okolo 10k ale to tylko po to by sobie niczego nie odmawiac, a czesc pieniedzy pewnie ze mna wroci
@biskup2k: nie dołuj, zawsze ktoś się znajdzie, mamy rok.

@Ursus-maritimus: życie tam nie licząc mieszkań nie jest wcale drogie. szczerze mówiąc mój poprzedni pobyt wyszedł mnie znacznie taniej niż życie w Polsce jeśli mówimy o żywności.
@Ursus-maritimus @Shishu Mieszkania w Japonii też wcale nie są drogie, porównując oczywiście do Londynu czy NYC a nie Warszawy. Za, pokój w Tokio w centrum Shibuyi płaciłem z 3k zł / msc, to z 700 dolarów czy 500 funtów - najgorsza klitka w wyżej wymienionych kosztuje więcej. Zarcie jedząc codziennie na mieście to też nie więcej niż z 2k jpy na dzień (dobry ramen na obiad + śniadanie i kolacja w konbini).
@BQP 5-7 osób optymalnie by było, oczywiście do wyjazdu jeszcze kupa czasu i ktoś zawsze może się wykruszyć i mam to na uwadze.

Jeszcze z 3-4 osoby na teraz i potem jeśli coś by się zmieniło