Wpis z mikrobloga

  • 66
#podroze #japonia #sziszucontent

Japonia [23.11-13.12]

Eluwa,
szukam osób chętnych na wylot (termin stały ze względu na urlop) do Japonii 23 Listopada 2020r (wylot z Warszawy LO79 o godzinie 14:40), który potrwa do 13 Grudnia (powrót LO80 o godzinie 11 z Tokyo Narita). To będzie moja trzecia wizyta w tym kraju - poprzednie dwie miały miejsce w zeszłym roku. W tym wypadku postanowiłem poszukać towarzyszy także na wykopie. xD Możecie dać plusa dla zasięgu.

Szukam przede wszystkim osób znających język angielski, którzy potrafią poradzić sobie zarówno sami jak i dobrze im idzie spędzanie czasu w grupie. Jeśli chodzi o sam wyjazd to jest on zdecydowanie nastawiony na zwiedzanie i poznawanie kultury tego kraju, a także na nocne wojaże, dlatego szukam raczej ludzi młodych (myślę, że 18-30 lat), którzy będą mieli siłę po ciężkim dniu jeszcze pójść się pobawić na miasto.

Jeśli chodzi o mnie to ze względu na moje wcześniejsze doświadczenia jestem w stanie doradzić w kwestiach takich jak zakwaterowanie, miejsca warte zobaczenia czy też pomóc w komunikacji już na miejscu. Uczę się języka japońskiego od pół roku (wyjazd ma też sprawdzić moje umiejętności).

Jeśli chodzi o szczegółowy plan wypadowy myślę, że najlepiej jest go stworzyć wspólnie, dlatego jak ktoś chętny to proszę na pw.

Budżet także możemy ustalić w zależności od zapotrzebowania - najtańsze hotele kapsułowe mają cenę za dobę zaczynającą się od 60-90 złotych za noc, aktualnie cena za bilet lotniczy wynosi 2666 złotych w obie strony (bezpośredni, są tańsze z przesiadką za ~1800)
  • 28
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Vekkja zależy od miasta, ale na booking masz mnóstwo propozycji, to w Japonii bardzo popularny rodzaj hotelarstwa ewentualnie w domu coś podrzuce
  • Odpowiedz
@Shishu mój typ podróży, będę obserwował post bo do listopada daleko i ciężko mi się teraz określić. W listopadzie na Fudżi raczej ciężko wejść?
  • Odpowiedz
@Shishu: Eluwineczunia, zanim covid19 się rozpanoszył planowałem wybrać się w kwietniu do Japonii, ale w obecnej sytuacji nie chcę się tam teraz pchać. Nic Wam się nie zmieniło odnośnie jesiennych planów? Chętnie bym się dołączył, co prawda moja pierwsza wyprawa, ale lamić nie powinienem, angielski znam, 少し日本語話せます (przynajmniej podstawowe zwroty, o bułkie w sklepie dam radę poprosić), ichniejszą kulturę z grubsza znam, 30 lat, no i siedzę na wykopie już
  • Odpowiedz