Wpis z mikrobloga

Wypowie się ktoś na temat mieszkania, które chce kupić? Kompletnie się nie znam. Czy cena jest w miarę okej itp.

https://www.olx.pl/oferta/mieszkanie-2-pokojowe-48m2-piechowice-CID3-IDDarXP.html#d4f231f269

Byłem oglądać, czysto teoretycznie do zamieszkania od razu. Wszystkie meble zostają. Nawet nie wymagałoby odświeżenia.
Czynsz - 330 zł, + 100 złotych remontowe. W czynszu ogrzewanie gazowe.
Pewnie będzie dopłata na koniec sezonu grzewczego.
Położenie centrum miasta.Także dostępność b.dobra.
2 pokoje, jeden duży ( salon-pokój ), kuchnia, łazienka, przedpokój.
Woda baniak 150 l. na prąd.

Dach wyremontowany, klatka w porządku.

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkania #gospodarka #kupnomieszkania
  • 18
@ojacie169 Pomyśl czy chcesz mieszkać na parterze... Dla mnie to ogromny minus. Musiałbyś dokładnie sprawdzić stan instalacji bo za miesiąc się okaże, że w rurach taki kamień, że byle groszek będzie Ci rury zapychał. Elektryka też może być nieodporna na przeciążenia czyli np. Nie nastawisz prania jak piekarnik jest włączony. Ciepła woda na prąd pochłania dużo kasy...A i remontowe mi że wzrosnąć z czasem...
@ojacie169: nie znalazłem informacji jak stary jest budynek. Jeśli ma te 30+ lat to warto zainteresować się instalacja el. Wiem to po sobie gdzie z miesiąc temu miałem mały pożar z powodu przepięcia. Samo mieszkanie wydaje się ładne. Czynsz nie jest jakiś straszny. Mój jest połowę większy na podobnym metrażu.
@ojacie169: ciepla woda na prad cie zeżre. do tego mieszkanie na parterze jest slabe, bo to parter - jesli okna wychodza na ulice to #!$%@? sebki beda pukac a ludzie z ulicy zagladac. poza tym zadupie. juz lepiej szukac czegos w JG
@ojacie169: ogólnie mieszkanie ładne, ale piszesz, że ogrzewanie gazowe, a w ogłoszeniu napisane, że miejskie, więc jak to jest? Woda grzana na prąd to kiepski pomysł, to już lepiej gazowy dwufunkcyjny. Cena niska jak za taki metraż, ale pytanie jaki to budynek? Kamienica 100 letnia czy np. z lat 50.?
@broker: A miejskie to nie gazowe? Jest miejskie nwm nigdy nie miałem do czynienia z tego typu ogrzewaniem.
Kamienica może mieć ze 100 lat, ale budynek jest w centrum miasta. Więc jest zadbany w większości wyremontowany. Myślałem o przerobieniu na swój gazowy, ale czy jest sens Zejść z czynszu 100 zł, żeby zapłacić 15 tysięcy za piec i przerobienie ?
Też nie dopytałem jak te ogrzewanie podłogowe jest podłączone, czy do