Wpis z mikrobloga

#szosa #gravel #rower

Przeglądnąłem grupy fb i nic się z tego nie dowiedziałem, więc pytam tutaj.

Chce kupić dwie sztuki spodenek rowerowych z szelkami. Do tej pory jeździłem w modelach z Decathlonu i z innych budżetowych firm, które spokojnie wystarczały na trasy ok. 150 km. Teraz mam w planach całodzienne wyjazdy, dwukrotnie dłuższe dystanse wraz z leśnymi i polnymi odcinkami.

Znalazłem takie propozycje jak:
Mortombike 573 PRO - 270 zł
Quest Strip - 250 zł
Danielo Revolution - 330 zł
Luxa Performance Black - 399 zł
Raso NBS - 400 zł

Z założenia chce wybrać dwa różne modele. Macie jakieś porównanie pomiędzy tymi spodenkami? Bo na fb grupach mnóstwo opinii, ale raczej od osób, które kupiły spodenki i nie mają porównania.

Ewentualnie z zagranicznych firm jakieś modele? 400 zł/szt. to mój maksymalny budżet.
  • 11
@SzanownyPan: Taki mam plan, teraz chce kupić jedne i na wiosnę drugie. Po prostu może ktoś ma już jakieś obserwacje, że dana wkładka mniej nadaje się na dłuższe jazdy lub że krój danych spodenek jest mocno specyficzny.
@Akrat92: ja bym uważał na opinie innych - każdy tyłek jest jedyny w swoim rodzaju. Jednemu mirkowi podpasuje to, a drugiemu co innego. Mocno indywidualna sprawa. Chyba będziesz musiał samemu to sprawdzić...
Przy takiej kasie szkoda wtopić, więc może coś +- podobnego do tego co miałeś wcześniej, ale lepszej jakości i ewentualnie z poprawkami w miejscach, które ci nie pasowały przy tym co miałeś?
@Akrat92: Mnie przykładowo po Martombike 573 PRO dupa boli bardziej niż po Lidlowskim Crivicie czy Decathlonowskich RC 100. Wydaje mi się, że przeszkadza mi grubość wkładki. Te tańsze mają cieniutkie wkładeczki, które dodatkowo wytłukłem przez dwa sezony czy więcej. Przy nich, wkładka Martom jest mega gruba. Też szukam dodatkowego modelu na nowy sezon.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Akrat92: byłem w tym samym punkcie rok temu i byłem gotowy zainwestować 400 zł w EROE ale stwierdziłem, że zaryzykuję i kupię u Chińczyków najdroższy model Spexcela za 131 zł i dla mnie są idealne
@MoroMoro: ja mam chyba podobne odczucia. Tj. Spodenki od Martombike nie są dla mnie najwygodniejsze.
@89neo: o spodenkach spexcel czytałem kilka dobrych komentarzy i chyba sam zaryzykuje i sprawdzę.

@Akrat92: ja bym wziął pare od martombike bo najtaniej i wielu chwali a potem raso/luxa bo podobno to jest jedna cholera. Mi bardzo odpowiada krój spodenek od raso a od luxy miałem tylko długie ale na wygode też nie narzekałem.