Wpis z mikrobloga

  • 1622
Mordy, przyjechali Panowie Monterzy i właśnie zainstalowali mi światlowód. Po 10mb/s neostrady, przesiadam się na potężne 500mb/s. Destiny 2 zassało mi w 10 monut a nie 4 dni. Zaprosilem już kolegów na świętowanie, bo wiadomo, jak się nie opije to łączę potem muli. Cieszę się jak dziecko. Aha tv tez jest. Zaraz zemdleję

#chwalesie
Krachu - Mordy, przyjechali Panowie Monterzy i właśnie zainstalowali mi światlowód. P...

źródło: comment_CLrXa8kky0KjkFELfwiK6NTf8GgFrkyY.jpg

Pobierz
  • 191
@szevxde: Dziękuję, orientujesz się co to znaczy internet do? wiem ze jest ten haczyk ze możne być i 0,5mega, ale kiedy internet działa na tyle dobrze ze jest bezużyteczny (nie działają nawet strony), to chyba można powiedzieć ze nie mam go wcale, czy jestem #!$%@??
@mbostr: Pytaj w lokalnych salonach Orange. Najlepiej tych które wcześniej działy pod szyldem TP. Na infolinii gówno wiedzieli. W salonie dowiedziałem się rok wcześniej kiedy będą instalować światłowód (z dokładnością do miesiąca). Od 2 miesięcy mam 300 Mb.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krachu: Ja mam symetryczne 1Gb/1Gb. Nie jestem w stanie tego wykorzystać. PS4 nie radzi sobie z takimi prędkościami, bo dysk jest za wolny xD
@JackobC: Internet DO - to że może byc nawet 1mbps albo i mniej i nic z tym nie zrobisz jedynie co to musisz czekać na koniec umowy i szukać innego neta. bez napisu DO w umowie ale zazwyczaj każdy dostawca to ma w regulaminie także
@krzywy_kanister: nie, to było POPC, gdzie w mojej lokalizacji za każdą aktualizacją programu - znikały adresy (i zniknęły już na dobre). co ciekawe mapka pokazuje, żę jest podpięcie do głownej 'arterii', ale nic z tego się dalej nie stało. czekam, bo mam tutaj providera, który teoretycznie chce się do tego podpiąć, ale podobno są - sprawy sądowe - właśnie z tej afery, które wciąż się toczą.
@PlonacaWagina: Skąd znikały te adresy, z jakiejś listy lub strony UKE? Eh kicha, tez tak czytam o obecnych POPC, że to wałki na wyciaganie kosztow z dotacji jednak tez niby cos sie dzieje, Orange, Inea czy Nexera podpinaja, sa organizowane spotkania. Z tego co sprawdzałem adresy Nexery faktycznie pojawiaja sie w zasiegu Orange, pozostaje czekać.
@krzywy_kanister wiesz może skąd wziąć info odnośnie małopolskiego? bo widzę, ze nexera robi centralną i północno-wschodnią Polskę. ciekawi mnie czy jest również takich 'hurtownik', który zajmie się małopolską.

EDIT: a adresy brałem z pliku dostępnego na stronie popc. tam były powiaty pookreslane i mam cała historię tego, generlanie jest zostawiona biała plama jakoby celowo.
@PlonacaWagina: Aż tak się nie zagłębiałem, szukałbym listy beneficjentów i to na różne obszary, nie województwa, Nexera na przyklad nie ma calosci kujawsko-pomorskiego i lodzkiego, w kujawsko-pomorskim czesc chyba ma robic Fibee. Jeśli małopolska to może Tauron.
@krzywy_kanister pogrzebałem i na stronie fibee jest spis punktów w mojej lokalizacji. co ciekawe - punkty te są wybiórcze, biorąc pod uwagę mapkę, gdzie czerwono na czarnym jest, że moja lokalizacja jest 'białą plamą'. muszę zgłębić temat na nowo.