Wpis z mikrobloga

  • 1622
Mordy, przyjechali Panowie Monterzy i właśnie zainstalowali mi światlowód. Po 10mb/s neostrady, przesiadam się na potężne 500mb/s. Destiny 2 zassało mi w 10 monut a nie 4 dni. Zaprosilem już kolegów na świętowanie, bo wiadomo, jak się nie opije to łączę potem muli. Cieszę się jak dziecko. Aha tv tez jest. Zaraz zemdleję

#chwalesie
Krachu - Mordy, przyjechali Panowie Monterzy i właśnie zainstalowali mi światlowód. P...

źródło: comment_CLrXa8kky0KjkFELfwiK6NTf8GgFrkyY.jpg

Pobierz
  • 191
  • Odpowiedz
@Mleko: Jest jakas dyrektywa Europejska Agenda Cyfrowa oraz w Polsce Narodowy Plan Szerokopasmowy wedlug ktorych do konca 2020 ma byc powszechny dostep 30mbs lub wyzej oraz przynajmniej polowa gospodarstw ma miec dostep do 100mbs, rowniez do 2020. Na te cele przeznaczane sa srodki z projektu POPC (projekt operacyjny Polskacyfrowa) oraz pozyczek szerokopasmowych jednak slabo to wyglada, wiele firm w wyglada na to jakby sie nie wyrabialo (Nexera, maja podlaczyc z
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister dziekoweczka za linki. zglebialem u siebie na wiosze POPC i okazaly sie... lapowki. swiatlo powieszone, NIEPODPIETE nigdzie. okazalo sie, ze zalozyli swiatlowod, wprowadzili do studzienki na 20cm, tylko po to, zeby uwaga - przy odbiorach bylo widac, ze jest wprowadzony. to byla duza aferka swiatlowodowa w Malopolsce. a z POPC dostalem informacje tylko, ze zobowiazal sie podmiot prywatny i oni nie powiedza mi, ktory i do kiedy... i tak sobie
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister
Nie mam zielonego pojęcia, ale wybrałem to zamiast światłowodu bo nie ufam Orange i Netii, a na klatce mam możliwość podpięcia Internetu z tych firm po swiatlowodzie. Mimo to śmiga Internet aż miło
  • Odpowiedz
@PlonacaWagina: Byly rozne etapy dotacji, obecne sa na swiatlowodzie, kilka lat temu pewnie moglo byc radio a to o czym mowisz.., moze to sa RSS-y(regionalne sieci szerokopasmowe) ktore kontrolowaly gminy i samorzady? Te sieci nie mialy byc dojsciem do klienta tylko szkieletem, inne zalozenie niz obecne POPC. Z podpinaniem obecnego POPC wyglada podobnie, oni maja podprowadzic łącze DO adresu, nie musza podpinac klienta zeby nie zwracac pieniedzy z dotacji, moze
  • Odpowiedz
@5345625: Czyli pewnie koncentryk jednak ludzie modemami nazywaja rozne urzadzenia. Na UPC tez masz wysokie predkosci, generalnie swiatlowod i tak jest dalej w sieci tutaj nikt ameryki nie odkryl, po prostu do klienta dochodzi inny przewod.
  • Odpowiedz
@Krachu: gratulacje, już nie musisz użerać się z tymi debilami/złodziejami i przy okazji zapytam @OrangeEkspert możecie powiedzieć dlaczego nie rozwijacie infrastruktury? Może rozwijanie to duże słowo, czemu nie jesteście w stanie doprowadzić swojej infrastruktury do porządku, chociaż w takim stopniu żeby zapewnić odbiorcą to za co płacą? Czemu zgłoszenia awarii są zamykane, bez żadnej informacji zwrotnej, a co najważniejsze żadnych efektów? Czemu aplikacja mój Orange działa gorzej niż jakaś
  • Odpowiedz
@szevxde: Ale co to ma do rzeczy? Przeciez Starlink nie jest rozwiazaniem ktore ma byc konkurencja dla duzych sieci kablowych tylko w miejscach w ktorych infrastruktury po prostu brak, jakies wsie, rancza ala Texas u nas to moze Bieszczady a nie duza miasta czy wioski ktore spokojnie maja neostrade, na Slasku czesto kablowki czy swiatlowod.
  • Odpowiedz
Tak mam ból dupy bo płacenie 60 za internet 10mb/ który godzinach większego ruchu nie jest w stanie #!$%@? ogarnąć załadowana strony Orange/ apki mój Orange żeby zgłosić kolejny raz awarię, o oglądaniu filmów w przyzwoitej jakości albo nawet przeglądaniu wykopu można pomarzyć. Żeby nie być gołosłownym internet 10/1 nawet nieźle ale jesze wcześnie, nie dajcie się zmylić ping 30 to w snach, rzeczywiście to jest 50% utraty pakietów pingi po 1000
JackobC - Tak mam ból dupy bo płacenie 60 za internet 10mb/ który godzinach większego...

źródło: comment_dzj9i134XzjH4baosGovM81bsIGu8f9C.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz