Wpis z mikrobloga

Kiedy wydawało się, że wyznawcy pogańskich bogów pokonali chrześcijaństwo a august Dioklecjan starał się wyrugować tę religię z życia publicznego Imperium Rzymskiego, wówczas w samym sercu Bałkanów narodził się przyszły cesarz o imieniu Konstantyn. To on stał się pierwszym w historii imperatorem Rzymu, który przyjął chrzest i odmówił złożenia ofiary na Kapitolu pogańskim bogom, tuż po pokonaniu swojego rywala, Maksencjusza. On także został późniejszym „ojcem” miasta nad Bosforem – które przeszło do historii jako Konstantynopol. Dzięki swojej wizji tuż przed bitwą na rogatkach Rzymu postanowił postawić swój los a także swoich legionów na jedną kartę, na wiarę w Chrystusa.

Link do znaleziska - Wizja cesarza Konstantyna Wielkiego przed bitwą nad Mostem Mulwijskim

Zachęcam do wykopania!

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach.Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️ Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają Ci się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zwyczaje #swiat #liganauki
#starozytnosc #zainteresowania #swiatnauki #dyplomacja #wojna #religia
Pobierz sropo - Kiedy wydawało się, że wyznawcy pogańskich bogów pokonali chrześcijaństwo a a...
źródło: comment_7YfAmx7qNLenUyNI7rn4WH4QD0XPrkEM.jpg
  • 75