Wpis z mikrobloga

nie no od Gnome to na bank, bo on już od dawna jest "nieużywalny".


@defoxe: Może problemem twoim jest słaba wydajność karty graficznej, możesz wyłączyć efekty lub użyć innego renderera, co pozwala czasem osiągnąć lepsze wyniki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matejss: zależy jaki metapakiet był instalowany albo jaka kto wybrał opcję - minimalna instalacja czy pełna.

pełna - z akonadi, baloo, całym zestawem oprogramowanie typu PIM, kMail itp zajmuje zdecydowanie więcej RAM.

ale na maszynach gorzej wyposażonych w pamięć zalecam instalacje minimalna i najwyżej doinstalowanie kilku rzeczy wg potrzeby.

@asdasdce2w: nie rozumiem problemu - bardzo łatwo się manipuluje monitorami i ich ustawieniem w tym menadżerze. nie spędzam tam więcej niż
sorry za jęczenie, środowisko fajne ale nie do użycia na słabszym sprzęcie niestety


@defoxe: Jak masz możliwość to obczaj waylanda. Stare Xy z niektórymi driverami strasznie żrą procek (co widać na słabszych maszynkach).
Fedora w KDE Spin domyślnie używa waylanda. Wiem że z jakiegoś powodu Kubuntu domyślnie się wstrzymuje (u mnie pewnie ze względu na dedyka na Optimusie).
sorry za jęczenie, środowisko fajne ale nie do użycia na słabszym sprzęcie niestety


@defoxe: Na słabszym? Mi na i7 HQ 7 gen ścina xD

tak, plasma jest dużo lepsza od Xfce.


@secret_passenger: Z tym, że xfce przynajmniej się nie wysypuje bez powodu i menusy się nie bugują. No i w xfce ustawiasz jeden theme dla całego systemu a w plasmie co okno to inny theme.

nie rozumiem problemu - bardzo