Wpis z mikrobloga

Polska ma wiele atrakcji, czemu tak słabo je promujemy. Spójrzcie na najciekawsze miejsca koło Warszawy związane z Fryderykiem Chopinem. Są muzea, dworki, kościół wyglądający jak zamek czy piękna lipowa aleja. Warto to pokazywać. Czemu często jest tak, że zagraniczni goście chwalą nasz kraj, a my nie doceniamy jego piękna?

Pomóżcie to zmienić - prośba o wykop https://www.wykop.pl/link/5295917/chopin-na-mazowszu-5-najciekawszych-miejsc-na-weekend/

#polska #mazowieckie #warszawa #podrozujzwykopem #podroze #chopin #muzyka #atrakcyjnapolska #turystyka #historia #ciekawostki #zainteresowania #ciekawemiejsca
PrzekraczajacGranice - Polska ma wiele atrakcji, czemu tak słabo je promujemy. Spójrz...

źródło: comment_kHyAuvM7eKKr79NsvIUNQCDtfnUiJyXT.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@PrzekraczajacGranice: Czy ja wiem czy to takie interesujące, jakby spojrzeć na to trzeźwym okiem to przyjeżdża ktoś z daleka a atrakcja jaką otrzymuje to stary dom w lesie i ewentualnie spacer asfaltem obok drzew. Porównaj sobie to do miejsc typu Wielki Kanion, Wodospad Niagara, Świątynia Petra, Machu Picchu czy Wielki Mur Chiński, no ogólnie blado ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Skąd takie porównanie? Bo większość atrakcji w
  • Odpowiedz
@PrzekraczajacGranice: odpowiadam na pytanie - bo Polacy w dupie byli i gówno widzieli?( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdy byłem dzieciakiem Polska wydawała mi się strasznie #!$%@?, w sumie może i słusznie, bo to nieco dawniejsze lata były, wszystko szare, brudne, na ulicach sporo śmieci. Wyobraźnie rozpalały mi wtedy obrazki z atlasów - Paryż, Londyn, Bangkok itd. Później byłem w różnych miejscach na świecie i nie powiem, niektóre
  • Odpowiedz
@ppanicz: Masz trochę racji, często nie zauważamy tego co blisko, bo wydaje się znane, a egzotyka kusi. Dobrze, że Polska jest zróżnicowana, mamy morze i góry, lasy i pustynie, jeziora i całą masę zabytków. Warto więc trochę się porozglądać wokół. My też wyjeżdżamy za granicę i dość sporo zwiedzamy, ale nie stronimy również od poznawania Polski i z każdym rokiem coraz bardziej nas zachwyca.
  • Odpowiedz
@PrzekraczajacGranice: Mamy masę pięknych i ciekawych miejsc - tu się zgadzam. Ale nasze muzea to nadal często paskudne i przeraźliwie nudne miejsca. Nawet jeśli mają bardzo bogate kolekcje to mało które okazuje się naprawdę atrakcyjne.
  • Odpowiedz
@Pirat_Brodacz: nie mówimy, że na świecie nie ma fajnych miejsc, jest ich tam całkiem sporo, ale warto też porozglądać się wokół. Zwiedzając tylko te największe atrakcje po paru latach siedlibyśmy z piwem przed telewizorem, bo doszlibyśmy do wniosku, ze wszystko już widzieliśmy i nie ma po co wychodzić z domu.
  • Odpowiedz
@PrzekraczajacGranice: w porównaniu do atrakcji w innych krajach, nasze wyglądają co najwyżej przeciętnie, zwyczajnie. Nie czarujmy się - zamki, zabytki, patrakcje przyrodnicze są bliźniaczo podobne do atrakci ktore są w całej europie. W czechach, niemczech, rumunii itd.
  • Odpowiedz
@PrzekraczajacGranice: monopolowy to esencja smutku - bieda, żule, nic ciekawego ani kolorowego;)

i jest sens wyjeżdżać - by zobaczyć to, czego w Polsce brak - np. fiordy, zorza, Koloseum, rafa koralowa, albo liznąć innej kultury (wyjeżdżając dużo rozmawiam z tubylcami, mieszkam zresztą u nich na czas wyjazdów). Zobaczyć jak ludzie funkcjonują, żyją, jakie mają tradycje, zwyczaje, kuchnię itd.

i może źle mnie zrozumiałeś - nie chodzi mi, że w Polsce
  • Odpowiedz
@tell_llet: My też podróżujemy po świecie, mieszkamy u miejscowych, rozmawiamy z nimi i podziwiamy tamte regiony. Chcemy tylko pokazać, że Polska wcale nie jest szara i nijaka, nie każdy może/chce wyjeżdżać dalej, więc poznawajmy też nasz kraj. Różnorodność jest duża, tylko trzeba się zagłębić. Podam Ci przykład - gdy mieszkaliśmy w Górach Świętokrzyskich, znaliśmy ich główne atrakcje i wydawało nam się, że nic już nas nie zaskoczy. Kiedy się wyprowadziliśmy
  • Odpowiedz
Jakim sposobem tekst po polsku, wrzucony na polski agregat treści, ma cokolwiek wypromować wśród zagranicznych gości? (Miejsca związane z Chopinem pewnie najlepiej promować wśród Japończyków, którzy kochają Chopina, ale przecież promować nie po polsku).
  • Odpowiedz