Wpis z mikrobloga

@sejsmita: za zdjęcia dostał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dambibi:

To wszystko wynika ze specyfiki Oscarów. To są nagrody dla mainstreamowego kina, z ewentualnie wyjątkami dla produkcji indie "Sundance-like". Tyle i tylko tyle.

Natomiast Lighthouse to jest głęboki arthouse, wymagający i trudny film.

Film dostał sporo nagród i nominacji, ale głównie od wszelkiego rodzaju stowarzyszeń krytyków. Członkowie Akademii nie są krytykami. Powiedziałbym, że raczej bliżej im jeśli
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: Właśnie nie mam jednej nadrzędnej. Mam trochę niby-wariacji, które traktuję jako dodatkowe: prometeusz i reszta mitologii, figury ojca, kosmiczny horror nibylovecraft. Trzecie podejście musiałem przerwać, ale wrócę niedługo i rozgryzę xD Nie dopuszczam myśli, że może nie być w tym filmie stałego lądu; że to wszystko wariacje i zabawy.
@MatiBicek: @horizontal_vertical: Taka trochę potwarz. Z jednej strony dobrze, że chociaż tyle, ale z drugiej nie docenić aktorów, to wstyd. Z trzeciej - hollywood to zawsze były spedalone kmioty traktujące horror i wszystko w jego okolicy jako coś gorszego. No chyba, że akurat przypętał się murzynek mający coś tam wskrzesić, ale gówno z tego wyszło. xD
Każda inna interpretacja nie ma większego sensu.


@waro: Skoro film nie ma większego sensu, to czemu @sejsmita sugeruje, ze dla kogoś mogło to być zbyt trudne?
Druga sprawa, czy ten film dla was nie wyglądał znajomo?
Kamienista wysepka, brak ludzi, dwa ścierające się ze sobą charaktery, w filmie o którym myślę, również jest stary wyga i młokos
Są też twory genetycznie zmutowane tyle, ze w większej ilości, rownież wątek seksualności (spółkowanie
Skoro film nie ma większego sensu, to czemu @sejsmita sugeruje, ze dla kogoś mogło to być zbyt trudne?


@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: Nie wiem, może @sejsmita lubi doszukiwać się teorii tam, gdzie ich nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przypomnę tylko, że ten film został olany nie tylko przez akademię, ale też większość stowarzyszeń krytyków. Wszyscy zbyt głupi, by zrozumieć jego wielką głębię?
@waro:

Przypomnę tylko, że ten film został olany nie tylko przez akademię, ale też większość stowarzyszeń krytyków. Wszyscy zbyt głupi, by zrozumieć jego wielką głębię?


Ale że jak to?

Rotten Tomatoes - 92% pozytywnych recenzji krytyków z prawie 300 recenzji
https://www.rottentomatoes.com/m/the_lighthouse_2019

Metacritic
83/100
https://www.rottentomatoes.com/m/the_lighthouse_2019

+ tabelka poniżej. Sporo tam stowarzyszeń krytyków.

Więc trzymajmy się faktów może

Po prostu film nie wpisuje się Oscarowy target.
horizontalvertical - @waro: 
 Przypomnę tylko, że ten film został olany nie tylko prz...

źródło: comment_Ho5kXcHiAMd2jpwRUSAT3uBGYMulWCGA.jpg

Pobierz
@sejsmita: @i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: @horizontal_vertical:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kompleks_Prometeusza
Film wg mnie kiepski. Słaby montaż, przeszarżowane aktorstwo, w przypadku Pattinsona wręcz słabe. Nachalna narracja i ekspozycja dialogami. Bardzo teatralne to było, w złym tego słowa znaczeniu. Fabuła sprawiała wrażenie ostentacyjnej, jakby Eggersowie szukali na siłę artystycznej aprobaty, zamiast skupić się na stworzeniu spójnej historii. Nie rozumiem skąd te zachwyty nad tym filmem, ale się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kjeller: Słaby w kontekście nominacji do statuetek. Obiektywnie był poprawny co najwyżej i to tyle. Z drugiej strony nic mnie nie zdziwi po tym jak Oscara za najlepszy montaż dostało ostatnio Bohemian Rhapsody.
@lohmeyer:

Oscara za najlepszy montaż dostało ostatnio Bohemian Rhapsody.


Tym bardziej nie masz pojęcia o czym piszesz. Montaż nie polega jedynie na sklejeniu dwóch ujęć, żeby nie było niedomówień.

Pozdrawiam.
Montaż nie polega jedynie na sklejeniu dwóch ujęć, żeby nie było niedomówień.


@Qulpixele: Dlaczego wkładasz mi w usta coś czego nie powiedziałem? Zawodowcem nie jestem, ale przeczytałem wiele książek na temat montażu. Jestem zaznajomiony z takimi pionierami w tej dziedzinie jak Pudowkin i Eisenstein. Naprawdę uważasz to za dobry montaż i jeszcze mówisz, że to ja nie mam pojęcia o czym piszę?
lohmeyer - > Montaż nie polega jedynie na sklejeniu dwóch ujęć, żeby nie było niedomó...
@lohmeyer: A tak w ogóle co jest niespójnego w tej historii (w razie czego: niejednoznaczność to nie jest niespójność)? W ogóle byłoby spoko jakbyś wyjaśnił o co chodzi, bo walnąłeś serią ogólników, które nic nie znaczą.
@lohmeyer: Wiesz, ja też przeczytałem dużo książek w tej dziedzinie, to żaden wyznacznik.

Choć to, że czytasz takie książki się chwali, dużo osób swoją wiedzę opiera na liczbie obejrzanych filmów, a to duży błąd. Ja osobiście uważam, że film jest zmontowany porządnie, nawet jeśli rzeczywiście jest to zbyt przesadzone miejscami, to w ogólnym rozrachunku i tak ze wszystkich nominacji tylko Faworyta miała lepszy montaż, ale taka już rola Akademii, to jest