Wpis z mikrobloga

Siemka, mam pytanko do back-end dev.
Jak sobie radziliście z robieniem projektów do portfolio i generalnie nauką? Aktualnie jestem przy flask, ogarniam pythona, podstawy css i html. I teraz jestem w kropce, bo przy tutkach o flasku pokazują go na przykładzie bootstrap i js. Nie chce znowu poznawać kolejnych rzeczy, które na początek nie przydadzą się, a tylko pomieszają mi się z tym, co poznałem. Jak tworzyliście swoje pierwsze strony, żeby pokazać pracodawcy znajomość back-endu? Gotowe templatki, a może jakieś swoje statyczne projekty bazujące na samym HTML/CSS?
#programowanie #backend #python #flask
  • 14
@Nie_wiem_jak_sie_nazwac jeżeli chcesz iść na python junior dev to polecam Ci zrobić jakąś apke w Django- nie chce mi się teraz dywagować czy Django ma za duży narzut architektoniczny czy nie, jeżeli chcesz iść w webdev, naucz się Django. Jest bardziej popularny niż flask, warto znać oba ale zasada jest podobna. Jak zaczniesz w ogóle rozróżniać czym jest narzut architektury, to minie jeszcze dużo czasu.
Jakbyś potrzebował pomocy przy Django, napisz :)
@Nie_wiem_jak_sie_nazwac znowu to napiszę, jeżeli chcesz iść stricte pod python deva, nie przejmuj się frontem. Znam tylko htmla i jsa, w CSS nie napisałem linijki w swoim życiu, a pracuje już prawie dwa lata

Lepiej więcej znać z Django i bibliotek, z których korzysta się w webdev, niż pokazać kozacki skill w CSS, który i tak nikogo nie obchodzi w backendzie