Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak widzę taką informację z załącznika, to zaczynam się zastanawiać co robię nie tak.. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
bo 4 lata technikum (niby nic, ale zawsze mogę się pochwalić sporą ilością projektów z sukcesami XD), w trakcie studiów, pierwsza praca i od ponad roku na tym samym stanowisku (mam 21 lat), a pensja to prawie stawka minimalna...

Od "wakacji" po maturze pracuje jako "Młodszy Administrator Windows Server Active Directory", lecz w zespole zajmuje się tym, co starsi i midzi - nie ma u nas czegoś takiego jak podział obowiązków, takich że senior robi bardziej "odpowiedzialne" rzeczy, po prostu u nas każdy robi to samo i ewentualnie wszyscy pomagamy sobie nawzajem.

Jak u Was wyglądały początki w #it ? Od razu "wysoka" (przyzwoita) pensja, czy może też zaczynanie od dołu?
Coraz bardziej kusi mnie emigracja, bo oferowane stawki przez headhunterów z LinkedIna są akceptowalne, ale przez c[hęć ukończenia studiów na razie do tego czasu się z tym wstrzymuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Takie moje #zalesie ...
Może przesadzam, ale jak widzę, że lokalna niepracująca "patologia" ma więcej tylko z samego socjalu, to po prostu rozkładam ręce... (ale nie że stoję w miejscu - bo u mnie dzień bez poszerzania wiedzy to dzień stracony )
#praca #zarobki #pieniadze #informatyka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok](https://st.pl/$xvynkdla)
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jak widzę taką informację z załączn...

źródło: comment_dqDIrQur9JTrvRBvLX20sisQtD9OtB2R.jpg

Pobierz
  • 19
@AnonimoweMirkoWyznania:
Po pierwsze nie sluchaj wykopkow na temat tego, ze zaczynasz od 4500 czy #!$%@? wie. Ja co prawda zaczynałem 10 lat temu prawie, ale bez znajomości i sam się uczyłęm poruszania po rynku pracu.
Pierwsza praca była na godziny. 8 PLN/h czy coś takiego, miesięcznie wypadało około 800 pln. Pracowałem w datacenter, dużo składania serwerów, patchowania kabli itd. Ogólnie monitoring/NOC czy też jak to się nazywa.
Druga robota po około
@AnonimoweMirkoWyznania: dużo zależy od miasta no i niestety musisz umieć się sprzedać i to chyba najtrudniejsze, szczególnie na początku.

@Kazadum: Zależy co uznasz za rozpoczęcie, ja np zaczynałem od robienia pluginów na zlecenia nawet działalność pod to otworzyłem na jakiś czas, a pierwsza praca po skończeniu technikum to 4 na rękę na umowie. Z tym że jako developer, a imho łatwiej się to wbić niż w administracje. Za to jak
CleverCat: Ale wszyscy mają bol dupy ze mało zarabiaja w IT. Otóż zarabiacie malo bo jesteście slabi. W 2008 roku zacząłem pracować będąc jeszcze na czwartym roku studiów. Junior dev i na UoP mialem 5000 brutto miesięcznie ( przypominam że to 2008 rok). Koledzy z roku podobne stawki wtedy mieli- tyle że my studiowalismy dziennie Informatykę na dobrym wydziale dobrej uczelni. Dzis większość z nas pracuje juz na stanowiskach kierowniczych. Ja
**Lazy_admin**: Pięć lat temu jako admin "od wszystkiego" i 70. użytkownikach zarabiałem zawrotne 1700 zł xD
Ale to była budżetówa i akurat kończyłem studia, a chciałem zarabiać cokolwiek, żeby móc szukać na spokojnie czegoś lepszego i dołożyć się do wspólnego budżetu z dziewczyną.

Gość, który był tam jedynym adminem bardzo się ucieszył z mojego przybycia i...

... poszedł na dwumiesięczny zaległy urlop zostawiając mnie ze wszystkim samego (
AnonimoweMirkoWyznania - **Lazy_admin**: Pięć lat temu jako admin "od wszystkiego" i ...

źródło: comment_ZlGE1K5fv1xXo5DGJxt1N9gDKWLFDeCk.jpg

Pobierz
DestrukcyjnyProgramista: Ja zaczęłam późno pracę w IT, bo dopiero po studiach (wcześniej kilkumiesięczny staż). Powód był taki, że nigdy nie interesowałam się komputerami kompletnie, późno dowiedziałam się, na czym polega programowanie i że to coś, co może mi w miarę wychodzić i mi się podobać (zawsze byłam dobra z matmy i z rozwiązywania problemów analitycznych).
W każdym razie programowania uczyłam się sama i w pierwszej pracy w wieku 24 lat miałam