Wpis z mikrobloga

Niektóre czarne dziury, wymazują naszą przeszłość i zakłócają naszą przyszłość.

Zespół matematyków obliczył, że niektóre czarne dziury w rozszerzającym się Wszechświecie, takim jak nasz, mogą nacisnąć przycisk resetowania historii ich zawartości, skutecznie wymazując naszą przeszłość i zamieniając przyszłość w gigantyczny znak zapytania.

Link do znaleziska (dodałem tłumaczenie w komentarzu) https://www.wykop.pl/link/5290523/niektore-czarne-dziury-wymazuja-nasza-przeszlosc-i-zaklocaja-nasza-przyszlosc/

Źródło: Artykuł na łamach popularnonaukowej strony phys.org
(Niestety artykuł ten kiedyś był dodany ale bez tłumaczenia wiedź jako stronę źródłowa znaleziska podałem inny artykuł w sciencelive)

Jeśli chcesz być na bieżąco z najlepszymi znaleziskami to zapisz się na MikroListę.
https://mirkolisty.pvu.pl/list/56Bf7jbXdbGvM2NK i dodaj Swój nick do listy #swiatnauki.

#swiatnauki #gruparatowaniapoziomu #liganauki #ligamozgow #qualitycontent #nauka #ciekawostki
#fizyka #matematyka #kosmos #czarnedziury
RFpNeFeFiFcL - Niektóre czarne dziury, wymazują naszą przeszłość i zakłócają naszą pr...

źródło: comment_n1cKBxosTplxLmjKd6Cp2rJ1XX9YkoHO.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bregath:

Skoro CD rozwala wszystko na części elementarne (być może na kwarki), to nie dziwota, że "teoretyczna" pamięć komórkowa nie funkcjonuje, a co za tym idzie wszelkie informacje przenoszone przez materię zanikają :)


Szacunek za wiedzę i podziw.
To o czym piszesz (rozszczepienie materii na kwarki i gluony) nie rozumie 99.9% osób
  • Odpowiedz
@RFpNeFeFiFcL: cóż, ja bardziej uważam, że CD to gwiazda kwarkowa (lub coś mniejszego) stąd w tak niewielkiej przestrzeni jest tyle materii. Chodzi oczywiście o to, że "osobliwość" to ta gwiazda :)
  • Odpowiedz
@RFpNeFeFiFcL: Zdecydowanie nie, a to dlatego, że sam obiekt CD się obraca, a to oznacza, że cokolwiek tam jest, posiada przynajmniej 3 wymiary.
Gdyby to był punkt, to moim zdaniem, nie byłoby możliwości wytworzenia ruchu obrotowego.

Ale możliwe, że się mylę :)
  • Odpowiedz
@bregath:

Ja też jestem z obozu przeciwosbliwego.
Jeśli jest tam matematyczna nieskończoność to nie znaczy że tak jest realnie.
Wg pewnych równań hydrodynamiki wir wodny powinien osiągnąć nieskończoną prędkość, a wiemy że tak nie jest.
  • Odpowiedz
Myślisz że osobliwość fizycznie może istnieć jako jednowymiarowy punkt?


@RFpNeFeFiFcL: w sumie była kiedyś taką książka "Kosmiczny szpital" i tam była rasa z kosmosu która umierała i nikt nie wiedział dlaczego. Opis rasy wygląda jak mała czarna dziura która się kontroluje, chyba że uda się w stan spoczynku, wtedy wchłania wszystko z czym ma styczność.
Bardzo dziękuję za artykuł
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RFpNeFeFiFcL: faktycznie, coś w tym, że czarne dziury potrafią wymazać przeszłość i zamazać przyszłość.
Nie trzeba być astrofizykiem, aby na to wpaść, uświadomiła mnie o tym kiedyś koleżanka, która powiedziała, że "mam taką czarna dziurę, która sprawia, że faceci zapominają o przeszłości ...."
  • Odpowiedz
w serialu „dark” było o tym


@nototenteges: o kurde a ja wszystko tam przyjąłem za totalny bullshit i myślałem że to scifi obok nauki nawet nie stało.

Czyli ten serial jest jeszcze wybitniejszy niż myślałem.
  • Odpowiedz