Wpis z mikrobloga

C--j mnie strzela z tym internetem, tylko mieszkasz w mniejszej miejscowości i dostawcy mają na Ciebie wywalone jak żul na zęby. 2020 rok a u mnie lte domowe bez limitu od T-Mobile które oprócz godzin nocnych działa jak g---o (od grudnia 2019 nawet w nocy tak działa, w tym momencie mam zawrotne 0.4 Mbit/s download pomimo w miarę dobrego zasięgu wg routera a wbrew pozorom w tym czasie praktycznie nic nie pobierałem dużego) a oprócz tego "przezajebista" Netia która z każdym rokiem działa coraz gorzej i momentami mam wrażenie, że wydajność gorsza niż w kafejkach internetowych z lat 2001-2003. Smaczku do tej technologicznej parodii i narodowego s----------a dodaje fakt, że we wrześniu 2019 Nexera lub Orange (nie wiem czy to było bezpośrednio Orange czy Nexera ale pan Wiesio z panem Zdzisiem mieli ubiór za nadrukiem Orange Światłowód xD) kilkadziesiąt metrów od mojego domu wkopano w ziemię światłowód i się sytuacja nie zmieniła ani trochę. Czy jest tu jakaś żywa osoba z Orange czy innego T-Mobile która pomogłaby mi ogarnąć temat jakiegokolwiek progresu technologicznego w mojej okolicy i czy jest jakakolwiek szansa na światłowód przed 2030 rokiem i wejściem w życie sieci 6G? A, dodam też, że inne równie gówniane miejscowości jak moja naokoło mojej na terenie tej samej gminy ma lub zaraz będzie mieć internet światłowodowy a u mnie nawet się nie zająknęli. Wiem, że to takie trochę w---------e i smutne p---------e piwniczaka ale nie wierzę, że nie da rady nic z tym zrobić po ponad 10 latach tego c-------o łącznościowego marazmu. Spróbujcie odpalić Netflixa, pobrać najnowsze Modern Warfare na dysk lub pograć w GTA Online. Prędzej
umrę na chorobę Kuru od w----------a pierogów z Biedry niż zdążę zainstalować takie MW i GTA na swoim dysku na PC.

Rzadko się na wypoku udzielam więc nie grilujcie mnie od razu zbyt mocno pls ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#internet
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KierowcaMZK zbyt dużo by czytać.
1. Ciesz się że masz jakiekolwiek dostęp do internetu (serio, u mnie centrum wsi, Orange nie podłączy bo nie będa ciągnąć 2 metrów kabla, nawet nawet jakbym sama go kupiła). I tak od 15 lat.

2. Wnioski sa takie, że lepiej żyje się w średnich i dużych miastach
  • Odpowiedz
@igrek97: Wystarczy, że puścisz sobie wielką improwizację Zbyszka Stonogi to od razu będziesz wiedział jak wygląda sytuacja :P Niby jest radiówka jak to jest napisane na stronie jednego z dostawców "Nawet 30 Mbit/s" ale jak znam życie i relacje znajomych to wystarczy, że jakiś Janusz zapuści pierda po mielonych między nadajnikiem i odbiornikiem i z tych ~20 Mbit/s zrobi się 2 Mbit/s ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@igrek97: spoko, ja jeszcze do niedawna miałem lte od plusa. Gorszego internetu nie miałem nigdy. Filmiki na yt ladowaly się na 360p,bo inaczej się zacinaly co chwilę. A mieszkam w centrum Łodzi.
  • Odpowiedz
@KierowcaMZK: u mnie w t-mobile pomaga zmiana zakresu, na 1800 i 2600 byla masakra ale teraz jak ustawiłem 2100 to w końcu jakoś działa, ewentualnie trzeba im trochę potruć na czacie może uda się coś ugrać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KierowcaMZK: @slepauliczka: zgłoście sobie popyt na https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ może przy którymś przetargu do was dojdą. Radiówka w takich miejscowościach to nie jest wcale taka zła opcja, ja na radiówce jadę od 2003r. Grunt żeby ISP inwestował w sprzęt.
Chociaż teraz sam sobie dosyłam neta ze światłowodu parę km dalej, więc też trochę inaczej ;) ale jakby było stabilne 20Mbps to już raczej wystarczy do wszystkiego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@slepauliczka: no to zgłaszaj popyt do POPC (program operacyjny polska cyfrowa, przez stronę UKE którą podałem). U OPa pewnie właśnie taki światłowód zakopywali. Nie zgłaszał popytu to nie dociągnęli do niego ¯_(ツ)_/¯. Nic to nie kosztuje, a nuż kiedyś będą kablować okolicę.
  • Odpowiedz
@KierowcaMZK: obawiam się że jeśli coś się zmieni to licz termin w latach ¯\_(ツ)_/¯ zobacz na mapce co jest w okolicy, może być ten światłowód w ogóle nie zaznaczony, ale warto wystosować zapytanie do Orange, czy też właśnie do UKE tak czy siak. No ale lepiej się oznaczyć. Jeśli chodzi o LTE to mógłbyś kombinować z agregacją pasm (jeśli router obsługuje takie czary), albo przełączyć się na inny nadajnik, tutaj
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: No ja się nie spodziewam, że nagle w poniedziałek przyjdą i mi światłowód podłączą, żyjemy w tym samym kraju przecież ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli coś się zmieni to będę wołać chociażby aby się pochwalić nawet za te kilka lat :)
  • Odpowiedz