Wpis z mikrobloga

Robię sobie sam dla siebie challenge.
Spróbuję przeżyć 2 miesiące za najniższą krajową (zdrowo się odżywiając, odstawiając alkohol (bo kupuje często 0,7 Jacka ( ͡ ͜ʖ ͡) ), opłacając wszystkie rachunki, korzystać z basenu i ogólnie żyć w miarę po ludzku.
Żeby wszystko miało sens przedstawię swoje warunki bytowe:
- 28 letni singiel
- mieszkanie na własność (42 m²)
- miasto powiatowe w zachodniej części woj. Śląskiego (daleko do GOP)
- w lodówce trochę warzyw, 0 mięsa, kostka masła, 6 jaj, paczka tortilli, 2 puszki tuńczyka serki almette
Do opłacenia czynsz, prąd, gaz, orange love oraz jedzenie

Jutro dzień wypłaty, więc od razu możemy zacząć mój challenge.

Do wydatków nie zaliczam kosztów związanych z samochodem, ponieważ sporo dojeżdżam do pracy, ale sądzę, że jeśli zarabia się minimalną to można pracować nawet u wujka staszka przy macaniu kur (co za różnica skoro i tak minimalna) i w takim przypadku samochód to dobro luksusowe (w sensie, że nie jest niezbędne) oraz jest stratą pieniędzy.

Czy są zainteresowani?

#challenge #finanse #pieniadze #praca#praca #bieda
  • 35
@Muszynski_Jan przy minimalnej z tym wynajem zostaje Ci ok 200 złotych, wiec no.... Raczej byś nie przetrwał

@murinius 430 złotych dokładnie ;)

@kljewjubfwfejubdqwlibvwuyqwdlkxanr no właśnie nie jest #!$%@?. Robię go sam dla siebie, bo jestem ciekaw jak to jest żyć za takie pieniądze (w wieku 16 lat zarabiałem więcej, a wtedy ceny były inne). Poprostu chcę się sprawdzić, tak samo jak biegacz próbuje pierwszy raz pobić barierę 10/21/42 kilometrów.
@Wygryw_pospolity Minimalna to teraz około 1800 złotych. Zakładając, że wydasz nawet 800 złych na rachunki, to zostaje Ci 250 złotych na jedzenie na tydzień. Spokojnie możesz zmieścić się z jedzeniem w 25 złych na dzień. Zostaje Ci jeszcze sporo zapasu. Bez dodatkowych wydatków, Twoje wyzwanie nie jest trudne. Nie jestem zainteresowany jego wynikiem, ponieważ nic nowego nie odkryjesz. Wydłuż zadanie do 12 miesięcy. Wtedy będzie zabawa.
w sumie to jak nie płacisz za mieszkanie to duuuuzy koszt Ci odchodzi.


@Muszynski_Jan: Co to za czary, że spółdzielnia się nie dowala o czynsz?
Wykopki takie światowe, że ciągle na wynajmie płacąc 4x tyle siedzą xDDDDD