Wpis z mikrobloga

Ukraine International Airlines to nie jakieś gówno-linie, że Wania nie wyregulował zapłonu i samolot spadł. Oni regularnie latają do Nowego Jorku, Kanady, do kilkunastu państw UE w tym UK. Ich udziałowcami są Swissair, Austrian, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Od 28 lat, czyli od początku działalności nigdy nie mieli katastrofy lotniczej. Rozbity Boeing miał 3,5 roku.
Załoga była doświadczona, dwóch jej członków miało po 12.000h, a jeden 6600h na 737.
Coś sprawiło, że ten samolot zniknął z radarów i runął na ziemię, nie dając pilotom nawet szansy na zakomunikowanie problemu. Akurat w czasie, gdy Irańczycy coś tam wystrzeliwali.
Szkoda tych ludzi. Dużo latam i przeraża mnie to. Możesz wybrać najbezpieczniejsze linie lotnicze, a jakiś wariat zestrzeli samolot, którym lecisz. Z resztą to nie pierwszy przypadek, że w tak bezsensowny sposób giną niewinne osoby. Nawet nie chce myśleć, przez co teraz przechodzą ich rodziny.
#iran
a.....a - Ukraine International Airlines to nie jakieś gówno-linie, że Wania nie wyre...

źródło: comment_Jgbh3X4cIiNkrwMAEYllKjxC4fTIQc90.jpg

Pobierz
  • 49
@antek_akrobata: Ostatnie co czytałem to że Ukraińscy śledczy ograniczyli możliwości do:
- ataku rakietowego
- zderzenia
- zamachu terrorystycznego
- eksplozji silnika

Biorąc pod uwagę, że te samoloty są zaprojektowane tak, aby wszystkie manewry móc przeprowadzić na tylko jednym działającym silniku, a tak jak piszesz po awarii nie było nawet prób kontaktu (plus z tego co ktoś pisał transponder przestał komunikować się z radarem wtórnym) więc myślę że opcja ataku jest
@amranty_: Szczerze to imo najbardziej prawdopodobny scenariusz. Celowe zestrzelenie nie miałoby sensu, a nie byłby to pierwszy raz kiedy postawiona nagle w stan gotowości, spanikowana obrona przeciwlotnicza (do tego walcząca z wrogiem używającym potencjalnie technologii utrudnionego wykrywania a mogącego łatwo wykrywać i likwidować z wyprzedzeniem cele naziemne, co już wielokrotnie udowodnili) zestrzeliła samolot pasażerski
@Wap30: @amranty_: @antek_akrobata: dla mnie równie prawdopodobne do zestrzelenia samolotu przez Iran jest zestrzelenie go przez USA tak samo jak USA zestrzeliło samolot w Donbasie ile razy jeszcze muszą powtórzyć ten manewr PRowy żeby w końcu wynyślić jakiś nowy? Może znowu wysadzenie wieży na swoim terytorium albo na terytorium swojego wesala np. wysadzenie PKiN to by było coś, może w końcu polscy ubecy troche finezji i kocich ruchów złapią
Możesz wybrać najbezpieczniejsze linie lotnicze, a jakiś wariat zestrzeli samolot, którym lecisz. Z resztą to nie pierwszy przypadek, że w tak bezsensowny sposób giną niewinne osoby.


@antek_akrobata: #!$%@?. O wiele większe prawdopodobieństwo, że jakiś debil wjedzie w ciebie jak będziesz przechodził przez ulice. Jak często o tym rozmyślasz?
dodam jeszcze, że gdyby UIA nie było gówno linią to przestałaby latać do Teheranu kiedy konflikt się zaostrzył.


@DrJekyllandMrHyde Tam jest taka sytuacja niezmienna od już dekad. Tylko wykopki się nagle obudziły a media robią sensacje że WW3. Iran strzela wokół cały czas, wspiera bojówki i sam atakuje na taką skalę że w regionie wokół zabili kilkanaście tys ludzi.

Poszli o krok za daleko tym razem rzucając się na nie tylko basade
@antek_akrobata: co to za głupoty. Na razie nie wiadomo co było przyczyną katastrofy ale widzę, że wykopowi eksperci już rozwiali wszelkie wątpliwości. Z tego co czytałem to nawet w mediach amerykańskich raczej nie pojawiają się otwarte zarzuty, że Iran zestrzelił samolot. To co wiadomo to że samolot spadł krótko po starcie z międzynarodowego lotniska w Teheranie i w zasadzie to tyle.
Nawet najbezpieczniejsza linia kiedy leci nad strefą działań wojennych nie jest bezpieczna. To nie jest tak, że zestrzelono samolot który leciał nad USA czy Francją.


@pwone: *nie dotyczy el al