Wpis z mikrobloga

@antoniomargaretti: Nie sądzę, trzeba sobie zrobić samodzielnie.
1. znajdujesz takie fonty
2. kopiujesz je 2x zmniejszając te pod, dajesz obrys 1 i 2
3. robisz 3 paski, dajesz dwóm obrys
4. dodajesz drugi napis z lekką deformacją
gotowe
  • Odpowiedz
@xandra: Masz problem ze zrozumieniem co napisałem. Paski zrobiłbym wcześniej przed jakimkolwiek obrysem. A wypowiadam się wyłącznie w odniesieniu do grafiki rastrowej, bo na takich programach pracuję. Być może w Illustratorze robi się takie rzeczy inaczej, dlatego zastrzegłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Logytaze: OMG. Nie ma znaczenia kiedy je zrobisz tylko gdzie (pod czym) umieścisz, w tym wypadku pod drugim napisem. Nie ma też znaczenia czy zrobisz to w PS czy w AI, sposób jest taki sam. A obrys również nie ma nic do tego. To szare na brzegach to obrys. Jest jeszcze obrys całości, ale to po zrasteryzowaniu wszystkich warstw (w PS), żeby wyszło jak na przykładzie i na koniec dodanie cienia.
  • Odpowiedz
Nie ma znaczenia kiedy je zrobisz tylko gdzie


@xandra: Znaczenie ma czas. Zamiast obrysów do 3 obiektów robisz jeden wspólny.

Nie ma też znaczenia czy zrobisz to w PS czy w AI, sposób jest taki sam.


W PS-ie robisz grafikę wektorową? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Logytaze: Zarówno tekst jak i paski to obiekty wektorowe w PS. Można je skalować bez utraty jakości a nawet eksportować do AI. By dodać ostatni obrys musisz je rasteryzować tzn spłaszczyć do jednej warstwy. Czy to jest już jasne? xDDD

Napisałam jak to zrobić.
  • Odpowiedz
@antoniomargaretti: W GIMP-ie zrobisz ten napis bez problemu. Zainstaluj wybrane czcionki. Zrób napisy w osobnych warstwach. W trzeciej warstwie zrób paski. Zrób ich kopie i połącz (wtedy będziesz miał zapasowe warstwy w schowku). Następnie zaznacz kanał alfa utworzonej warstwy, powiększ o daną wartość pikseli i w nowej warstwie wypełnij zaznaczenie białym kolorem. A obrysy robisz na podobnej zasadzie - powiększasz zaznaczenie obiektu i w osobnej warstwie zmieniasz jego kolor.
  • Odpowiedz