Wpis z mikrobloga

  • 76
Wiecie co uderzyło mnie najbardziej po informacji o ataku rakietowym Iranu?

Że w razie jakiejkolwiek wojny bliższej niż ta, gdzie MY tutaj w Polsce oberwiemy (i to nie tylko zbrojnie ale również internetowo, dezinformacją i zalewem różnorakich wiadomości) ja NIE MAM POJĘCIA SKĄD CZERPAĆ INFO.

Nie wiem. I Wy też nie wiecie.

Wykop? On udowadnia na każdym kroku ile tutaj troli i dezinformacji.

TV? TVP, TVN wszystkie popularne odpadają bo nie dowiesz się niczego czego nie trzeba sprawdzić rzetelnie.

FB? To samo co na wykopie tylko debilizm jeszcze większy.

Pozostaje Twitter z którego nie korzystam j obserwowanie dziennikarzy śledczych którym jakoś ufasz - prawdziwemu dziennikarzowi z powołania zaufałbym tak samo jak rzetelnemu lekarzowi - czyli bez cienia zwątpienia.

Ale serio, budzę się czytam wykop i nie wiem nic. Czytam neta i wiem że dalej nie wiem nic.
I pewnie, to cena jaką płacę za niemieszanie się w politykę i ogólny #!$%@? jeśli chodzi o coś więcej jak Infopigula dwa razy w tygodniu.
Chyba coś muszę zmienić bo kiedyś mogę się mocno zdziwić.

#irak #usa #wojna #dziendobry ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 37
  • Odpowiedz
@bkwas: Ja odpaliłem twittera, choć nigdy wczesniej nie używałem.
Zaobserwowałem Wojciecha Szewko, to od wielu lat rzetelny korespondent z bliskiego wschodu. Są też inni korespondenci i dziennikarze, których warto obserwować wlasnei na twitterze, bo na bieżąco wiesz co się dzieje.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@jamtojest ja się z tobą jak najbardziej zgadzam łącznie z tym że poniekąd ulegam paranoi, ale zauważ jedną rzecz:

W razie konfliktu ale to takiego prawdziwego konfliktu internet zostanie nam odcięty Co oznacza że 99% obywateli nie będzie mieć do niego dostępu tylko ci najbardziej kumaci znajdą sobie sposób żeby połączyć się z siecią reszta będzie odcięta czyli realnie nie będą mieli dostępu do informacji o których mówisz - pozostaną tylko te
  • Odpowiedz
@bkwas: W przypadku poważnego konfliktu to trudno powiedzieć jak będzie. Może nic nie będzie, bo #!$%@?ą tak konkretnie, że nie będzie co zbierać. Natomiast wydźwięk Twojego wpisu był taki: "mamy ciężkie czasy, jest dezinformacja, w domyśle - kiedyś było lepiej". A nigdy nie było lepiej. Jak mamy net, to mamy nieprawdopodobnie genialny dostęp do informacji, łącznie z tym że gdzieś lecą rakiety i spadają samoloty, a my za parę minut mamy
  • Odpowiedz
@bkwas Tylko KiKŚ na fb i instagramie. Człowiek który podaje rzetelne info, najczęściej szybciej niż tv. To on też dementuje nieprawdziwe informacje podane przez tv, które parę godzin później "prostują" swoje błędne komunikaty, bo weryfikowali je chyba na wykopie. Z pełną odpowiedzialnością za swoje słowa mogę powiedzieć, że Łukasz, prowadzący KiKŚ, robi to z pasji, a nie dla pieniędzy. :) Gdyby nie KiKŚ, nie wiedziałbym co się na świecie dzieje, bo większość
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Falkon super już trzy osoby go podały na pewno będę sprawdzać na bieżąco dzięki przepiękne bo właśnie o to mi chodziło ;)
  • Odpowiedz
@Bielecki: pamiętaj, nawet syreny mają swoje kody. Ciągły dźwięk o jednolitej częstotliwości przez minutę to odwołanie alarmu. Ten dźwięk stosowany jest w przypadku testów i innych okazji, jak rocznice czy coś.
  • Odpowiedz
@bkwas Polecam zapisać sie na mailing do infopiguły. Mozna ma fb znalezc. Rzetelne informacje sprawdzone w kilku zrodlach przychodza na maila co 2 dni.
  • Odpowiedz