Wpis z mikrobloga

@SirRoger: a co jak konduktor zapuka... raz nie otworzysz...drugi nie otworzysz... trzeci nie otworzysz...czwarty sam otworzy i zobaczy króla life hack z power bankiem zdziwiona mina i wykopem na telefonie :)
  • Odpowiedz
a co jak konduktor zapuka... raz nie otworzysz...drugi nie otworzysz... trzeci nie otworzysz...czwarty sam otworzy i zobaczy króla life hack z power bankiem zdziwiona mina i wykopem na telefonie :)


@mardok: taki konduktor przechodzi przez jeden punkt w takim intercity co kilka godzin, więc raczej nie
  • Odpowiedz
@SirRoger: kiedyś podobnie mi się zdarzylo. Było lato, upał, dużo wody piłam i często szłam do toalety przez to i na trasie trwającej ok 6h tylko raz sprawdzono mi bilet (a niebieskiemu 3-4 razy, bo siedział na miejscu, w międzyczasie była zmiana konduktorów, etc.). Gdybym się postarała to i wcale by nie sprawdzili pewnie, ale przy tym ostatnim razie widziałam, że konduktor zaczął chodzić i poczekalam, żeby nie było.
  • Odpowiedz
  • 3
@SirRoger no tak srednio bym powiedzial.

bylem swiadkiem lat temu kilka, jak sprawdzali ten sam wc 2-3x i na kolejna stacje wezwali policje i otworzyli, a tam ... na podlodze siedział Seba z fajeczka bez biletu
  • Odpowiedz
@PanHagrid: jeżdże pociągiem tylko na jednej trasie, sosnowiec-gdańsk, intercity, i pierwsza kontrola w zawierciu i następna za warszawą, pociąg jedzie 5h, a w międzyczasie konduktorzy dość często przechodzą przez wagony.
Zresztą w warszawie zmienia sie obsada konduktorska z tego co widzę.

Ps. Chyba że jest tak tylko na intercity, nie wiem jak te koleje śląskie czy inne co się wleką przez 11h przez pół polski
  • Odpowiedz
@SirRoger: jechałem kiedyś z Białegostoku do Jarocina z przesiadka w Ostrowie Wlkp. Jeden chłopka wsiadł w Warszawie i jechał do Wrocławia. kupił bilet dopiero jak ja szykowałem się do wysiadki w Ostrowie Wielkopolskim, bo wcześniej konduktor nie sprawdzał biletów. Facet mógł skłamać, że jedzie np z Łodzi i płacić mniej, ale był uczciwy. Chodziła zdziwiony byłem bo slyszalem, że w pociągu trzeba udać się osobiście do konduktora by kupić bilet
  • Odpowiedz