Wpis z mikrobloga

Tęsknię.

Tęsknię za szkołą. Za przerwą co 45 minut, za spędzaniem czasu z ludźmi, ktorych lubie. Za wracanie do domu o 13 i spędzanie reszty dnia na dworze ze znajomymi. Tęsknię za docenianiem pór roku, za byciem niezależnym i odpowiedzialnym tylko za siebie i swoje "lekcje". Tęsknię za love dramatami, za podglądaniem koleżanek w szatni, za pierwszymi pocałunkami i głupotami z dziewuchami, które nie byly zepsute szarym zyciem....

Tęsknię też za studiami i leniwymi wykładami, bo sumienny byłem i chodziłem posłuchać. Za kontaktem z ludźmi, za pierwszym hajsem zarpbionym dorywczo własnymi rękoma. Tęsknię za okienkami, gdzie mkżna było spędzić czas ze znajomymi, iść z rózową na obiad lub na spacer albo na co innego. Tęsknię za tym, że mogliśmy docenić każdą porę roku bo był czas się przejść i po prostu skupić się na otaczającym świecie. Tęsknie za spręzniem naukowym 2x w roku, za 3 miesięcznymi wakacjami. Cieszę się, że 3 lata studiów potraktowałem ulgowo i nie wyjechałem nigdzie. Nie musialem pracować, skupiłem sie na zaliczeniach i życiu.

Teraz po 4 latach pracy zawodowej mam już dość szarej codzienności i tempa. Tempa wynikającego z braku czasu. Wychodzę - ciemno, wracam - ciemno. W pracy się staram codziennie, bo jednak nie odpowiadam tylko za siebie ale i za interesy firmy. Odpowiadam też za rodzinę i za to by było za co żyć. Szkoda, że nie mam "okienka" i nie moge wziąć różowej pod rękę na spacer po parku na kampusie uniwersyteckim. Szkoda, że nie mogę wrócić zimą do domu o 13 i wziać psa na spacer.... za dnia.

Jak żyć? Jak to zmienić? Chyba się nie da.... "to se ne vrati" i tyle. Zatem jak znaleźć radośc z tego szarego, nudnego, doroslego życia? Nie wiem... #pracbaza #oswiadczenie #studbaza #szkola #licbaza #boldupy #gorzkiezale #wspomnienia
NicoRosberg - Tęsknię.

Tęsknię za szkołą. Za przerwą co 45 minut, za spędzaniem cz...

źródło: comment_DsrDEHAKokjkfE7Gc4FD5UV0wQ86mpk2.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@LazyInitializationException: No ok ale co robisz w PL za taki hajs. Nie jestem przesadnie chciwy i 15k by mnie zadowoliło. Mam 4k na rękę i 1.5k odkladam bo mam niski koszty zycia bez kredytów itp. Za 15k to bym mógł sobie zrekompensowac ból życia jakąs fajną furą czy malediwami w urlop.
  • Odpowiedz
@NicoRosberg Mam podobnie, ale nadal mieszkam na przy miasteczku akademickim więc na spacer do parku chodzę dosyć często.
Niestety głównie tylko w weekendy.
Mi pomogło granie w pokemony i poznanie masy ludzi młodszych ode mnie o ponad 20 lat. Czuję się wśród nich jak rówieśniczka. Osoby grające w moim wieku też są tak jakby "młodsze"
  • Odpowiedz
@LazyInitializationException: I dla ciebie to jest zabawne, że ktoś był gnębiony w szkole i zgnił przed komputerem? Dla mnie to raczej tragiczne i pokazuje nieudolność społeczeństwa, a na pewno nie jest dobrym argumentem w 'poważnej' (xD) dyskusji. i prawdą jest że #przegryw y są toksyczne, ale to tacy ludzie jak ty ich tworzą
  • Odpowiedz
@LazyInitializationException: wg mnie nie powinno się żartować z bullyingu, jest on poważnym tematem, dotyka wielu niepozornych ludzi, którzy 'śmią' być innymi od reszty (nie zawsze bycie innym jest dobre, ale często jest po prostu inne, ani gorsze, ani lepsze), w tym to też dotyka np. brzydkich dziewczyn czy osób lgbt
  • Odpowiedz