Wpis z mikrobloga

@Budo: to jest super biznes. Wysokie marże bo bogatsi ludzie to kupują.
Ale myślę, ze to nie są aż tak bezmyślni konsumenci ze właśnie wyrzucili wszystkie swoje plastikowe przybory żeby zastąpić je drewnianymi. Przynajmniej taką mam nadzieję, że kupują te ekologiczne dopiero jak te stare się zepsują.
Z resztą większość tej listy dotyczy przyborów jedno/kilkorazowych.
Najlepiej używać po prostu mniej rzeczy.
@powiedz: Dokładnie- mieszkam w uk i zwyczajne szczoteczki to koszt ok 1 funta za 3 sztuki. Bambusowa eko szczoteczka to minimum 2,5 funta za jedną, a potem i tak trzeba ją wyrzucić. No i biznes się kręci, dziani lewicowci mogą się czuć dobrze, bo walczą z degradacją środowiska, a firmy robią siano.
https://www.wastenotstore.com/shop/dental-care/eco-bamboo-toothbrush/
Ogólnie nie mam nic przeciwko, wolę jak jest wybór i skoro ktoś ma ochotę, to niech sobie kupuje
@Budo: na mnie też robią siano. Kupuję jakieś przewartościowane kawałki bawełny opisane jako wielorazowe waciki. Mam nadzieję, że pokazuję w ten sposób "ej, wymyślajcie więcej tego typu ekologicznych produktów, tu możecie zrobić niezły hajs"
@wioseneczka: Kto w 2020 używa zwykłej szczoteczki zamiast elektrycznej/sonicznej?
W sumie szanuję, stracić zęby na rzecz Planety to jest prawdziwe poświęcenie, nie to co virtue signalling na insta :)
@Budo: Też tak myślę:) korzystam z rzeczy dopóki się nie zużyją albo zepsują, ale jak mam np wybór kupić kolejne opakowanie wacików a zastanowić się nad wielorazowymi z materiału które mogę wyprać to wybieram to drugie bo tak czy siak ktoś na tym zarobi. Nie mówiąc już o różnicy między podpaskami a kubeczkiem menstruacyjnym
@tytanos:

Ty masz szczoteczkę soniczną, a ja mam silne zęby. DNA dziwko. Kwas deoksyrybonukleinowy czaisz?!

Dowcip na Tobie - ja mam 121 lat i tylko jedną małą plombę. Długie telomery, #!$%@?. T-E-L-O-M-E-R-Y. Przeliteruj sobie.

BTW Jaką szczoteczkę soniczną polecasz?

Ja mam jakiegoś najtańszego Philipsa Sonicare, coś jak na obrazku. Polecam, wystarczy myć zęby raz na tydzień-dwa.
Dutch - @tytanos: 
Ty masz szczoteczkę soniczną, a ja mam silne zęby. DNA dziwko. Kwa...

źródło: comment_YvAS7yT2Np055FD52s5mQ17di9CbCBVM.jpg

Pobierz
@ajcila możesz wszystko ;) trzyma się na podcisnienie. Ale na początku trzeba się nauczyć wkładać tak zeby był rozłożony i odpowiednio ułożony.
Ja kupiłam na jakiejś promocji w Rossmanie. Selena cup czy cos. Od razu mówię - rozmiar S według ulotki jest dla kobiet o "normalnej" budowie i które nie rodziły. Rozmiar M jest dla tych co rodziły i otyłych. Ale już kiedyś czytałam że rozmiar się dobiera indywidualnie do dlugosci szyjki