Wpis z mikrobloga

@bdm_bq: napisz po prostu o co Ci chodzi. Może kiedyś komuś ta wiedza się przyda. Ja byłem na własną rękę kilkanaście dni w parku narodowym Sagarmatha (tam, gdzie Everest), więc może jakoś pomogę :)
@Januszzlasu: @ramirezvaca:
jakie koszta całkowite/osobę, mniej więcej? jak tam z noclegami? Widziałem/czytałem, że noclegi nie są problemem bo właściwie idzie się od wiochy do wiochy. Ale jest opcja np na namioty? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Annapourna circuit sprawia jakieś problemy, poza aklimatyzacją? Zrobiliście jakieś szczyty/przełęcze na tej trasie, które możecie polecić?
@lofca:
no przecież pytam. Póki co jestem na etapie wybierania terminu i konkretnego treku.
@bdm_bq: Noclegi masz w cenie jedzenia w danym miejscu. Circuit to jeśli idzie o trudność to takie Beskidy tylko wysoko, wziąłem ciężkie górskie buty a cały czas i tak szedłem w butach do biegania. Ja się odbilem od 4400...przeziębienie i „wbiegnięcie” do poziomu 3500 zrobiło swoje. Z manang na 3500 jest do zaliczenia ice lake aklimatyzacyjne. Koszta w górach to jskies 10-15 dolków za dzień, chyba że będziesz pił dużo coli
@bdm_bq: w 2012 cały miesiąc kosztował nas na głowę 1000 zł wszystko, od wioski do wioski, szkoda brać namiot( na innych trekach może być potrzebny) nocleg znajdziesz i jest w cenie jedzenia ale tylko jak idziesz sam bo jak masz guide to już tak kolorowo nie jest. Jak lubisz Himalaje to lepiej pojechać do Ladhak/Indie bardziej dziko xD
@bdm_bq: No, teraz to zadałeś konkretniejsze pytania. Jeżeli nie wiesz jeszcze gdzie, to tak wygląda three passes trek (+ Cho Oyu BC i Ama Dablam BC - ogólnie dużo odejść od głównej trasy tam jest) w okolicach EBC od 13.10 do 30.10:
spanie może być nawet za darmo (a standardowo to kosztuje jakieś 10zł), jeżeli zdecydujesz się spać w jadalni zamiast w prywatnym pokoju. Im, wyżej, tym ogólnie drożej. Ale to