Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia
Czy ktoś z doświadczeniem i wiedzą chciałby odpowiedzieć mi na parę pytań związanych z ćwiczeniem i ogólnie robieniem formy, dietą itp?
Wiem, że za to się płaci, ale chodzę już 3msc na siłownię i czasem mam jakieś pytania na które Google nie do końca chce mi odpowiedzieć. Nie piszę ich tutaj żeby nie rozpisać się bez odpowiedzi, a szukam jakiegoś 'guru' do którego mógłbym się zwrócić w razie potrzeby. :p
  • 10
@Kasahara: @DywanTv: @IrytujacyTypek: skoro sugerujecie to proszę bardzo, jeżeli coś za mało dopisałem to napiszę, jak coś w ogóle #!$%@? źle to prosze również o konstruktywny #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. Cwiczę FBW za każdym razem składające się z praktycznie tego samego:
Martwy/Siady, Wyciskanie sztangi na płasko/Wyciskanie hantli na lekko pochyłej, Podciąganie szeroko, Dipy, Bic, do tego czasem w domu na Ab Wheelu robię
@Wurf:

1. Spoko plan jeśli jest w nim określona progresja, bo to jest kluczowe dla progresive overload. Jako laik nie musisz aż tak często rotować rotować ćwiczeń. Patrz na odpowiedni balans miedzy tasmą push a pull. U Ciebie z tego co wymieniłeś to raczej za mało ćwiczeń jest na tylną tasmę
2. Jeśli się się czujesz ze sobą to redukuj. Jeśli zależy Ci na progresie i możesz potrzeć na siebie w
@Wurf: Jeżeli na miejscu nie masz wagi bądź analizatora składu i masy ciała zawsze, możesz orientacyjnie obliczyć swój poziom tkanki tłuszczowej

RFM to wskaźnik relatywnej (względnej) masy tłuszczu (z ang. Relative Fat Mass Index), do obliczenia którego wystarczą dwa pomiary: wysokość ciała oraz obwód pasa. W dostępnej literaturze naukowej podkreśla się, iż jest on bardziej wiarygodny niż BMI, a jego dokładność jest porównywalna ze skanowaniem DXA (badanie gęstości kości, umożliwiające również
@IrytujacyTypek
@Kasahara
W takim razie jeszcze jedno pytanie. Uznając, że mam bf na poziomie ~18% a mój staż jest krótki, jeżeli po treningu siłowym z progressive overloadem będę robił cardio HIIT (te metodę preferuje), to jednocześnie będą gainsy i fat loss? Pomijając dietę, którą trzymam odpowiednią.
@Wurf: Wiem ten wzór jest abstrakcyjny :D Więc tylko cytowałem wypowiedź xD Dam Ci tipa :) Jeżeli w twojej okolicy znajduje się NaturHouse to umów się na darmową konsultację :) Zważą Ciebie na wadze, po konsultacji wydadzą ci wydruk i będziesz wiedział jaki jest twój poziom bf :) i za friko :) Tylko nie daj się namówić na ich suple ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakbyś mieszkał w