Wpis z mikrobloga

@SkrytyZolw: mam źle zrobiony ząb, tzn. miał być uśmiercony, ale delikatna dentystka i potem jej kolega (teraz już wiem) na pewno zrobili to źle, bo od czasu jak ten ząb robię, to mam jakby ropę (muszę ściągać nosem, sorry, ale tak jest). Wyszedł mi niedawno rumień mały okrągły na przedramieniu, takie pole wielkosci 1,5x 5zł.

Pytanie, zmusić się do pójścia do tego samego dentysty czy szukać innego?
Bo teraz za dużo
@DomPerignon: Tzn. ja nie będę oceniać pracy drugiego stomatologa, szczególnie kiedy nie widzę pacjenta i nie wiem dokładnie co było robione.

Obecnie odchodzi się od dewitalizacji. Tak na prawdę to jak była wykonana nie ma większego znaczenia, bo i tak podstawą leczenia jest wyjęcia "zawartości" kanału, oczyszczenie go i wypełnienie. Dopóki to nie będzie zrobione, dopóty stan zapalny będzie nawracał. Poza tym uśmierceniem co miałeś robione?
Kiedy mialem do 13 lat ze względu na to ze np. dostawałem 4 znieczulenia pod rząd które nie działały a nikt nie chciał mi zrobić zabiegów pod znieczuleniem ogólnym serdecznie obraziłem się na dentystów.


@kawkanorbert: Zdecydowanie polecam iść do stomatologa dziecięcego. Dostałem z polecenia znajomych, sądziłem że będzie siara, ale wprost powiedziałem babce, że przez chamów z dzieciństwa po prostu mam strach przed tym. Każdy po prostu mnie oszukiwał, że nie
@SkrytyZolw: Kurcze, skoro tak ochoczo odpowiadasz to mam pytanie, jeśli można. Po wyrwaniu 7-ki miałem przetokę ustno-zatokową, zapłaciłem prywatnie za zabieg, ale po roku znów zacząłem czuć, że w dziąśle (gdzie był ząb) coś jest nie tak, czasem czuje pieczenie, czasem delikatny ból. Zwlekam z wizytą u chirurga szczękowego już parę miesięcy, bo boję się ponownie przechodzić przez zabieg i wywalać na niego parę tysięcy. Czy grozi mi to samo, co
Warto wspomnieć że opka to ,,lekarz" który uważa że mikroskop endodontyczny za niepotrzebny gadżet w gabinecie stomatologicznym. To tylko taka ciekawostka dla osób szukających u niej porad medycznych. Więcej się nie odzywam w tym temacie(zdjęć z jej wypowiedzi nie posiadam).
@XpedobearX: niestety wielu osobom brakuje cierpliwości, a części się nie chce lub im szkoda czasu, na to żeby na spokojnie omówić z dzieckiem każdy etap leczenia ( ͡° ʖ̯ ͡°) A podstawową zasadą jesg nie okłamywania i dotrzymywanie słowa. Ja zawsze mówię kiedy zaboli, jak mówią, że coś potrwa 5 sekund, do dosłownie tyle trwa itd. Każdy stomatolog jest odpowiedzialny za wytworzenie prawidłowych zachowań na fotelu od
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SkrytyZolw: może i obraźliwe, ale zasłużone, patrząc na rozmiar patologii w tym środowisku. Doświadczenie z kilku większych gabinetów w Gdańsku. Standard - #!$%@?ć leczenie kanałowe, ząb #!$%@? po zejściu znieczulenia, potem uśmiercanie zęba bo nie opłaca się go robić i na wyrywanie. Po wyrwaniu pani dentystka stwierdziła optymistycznym tonem, że zrobi się miejsce na kolejnego zęba - mądrości, którego jak potem się dowiedziałem - lepiej i tak usunąć. I tak hajs