Wpis z mikrobloga

Chyba jeszcze nie wszyscy widzieli, ale pewna „normalna, zachodnioeuropejska socjaldemokracja” powoli zrzuca maskę.

Myślałem, że ten sentyment za mieszkalnictwem w PRL to będzie już koniec, czerwona linia która nie będzie przekraczana. Jednak może być bardziej czerwono, a tag #bekazlewactwa pasuje jak ulał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#neuropa #polityka
Pobierz mq1 - Chyba jeszcze nie wszyscy widzieli, ale pewna „normalna, zachodnioeuropejska so...
źródło: comment_qtyaHU9durvbZ8CheO8s51MDXoXGTsC8.jpg
  • 73
Bo to USA aktualnie ma z tym największy problem. W Korei Północnej żyje w koszmarnych warunkach 25 mln ludzi, w USA 327 mln.


@johny-kalesonny: xD
Powiedz to milionom ludzi, którzy uciekają z Kubańskiego nieba do tego piekła narażając życie. Debile, nie?

Jak pisałem, potrzebujemy systemowej zmiany a nie postanowień noworocznych. Moje postanowienia niczego nie udowodnią, jak ludzie będą dalej głosowali na prawicowych denialistów klimatycznych pokroju Dudy czy Korwina.


@johny-kalesonny: Pomiędzy
Pobierz chanelzeg - > Bo to USA aktualnie ma z tym największy problem. W Korei Północnej żyje...
źródło: comment_5UXb5WYNgeBQviXTydVBZfMxQEQA8L8d.jpg
tylko lokalna

@johny-kalesonny: O #!$%@?. A wiesz co się stanie, jak co kilometr będą takie 'lokalne' katastrofy?

Kapitalizm dosłownie nam funduje koniec cywilizacji w formie lobbingu.

Nie kapitalizm a rozwój technicznych. Czy ty naprawdę uważasz, że jakby zlikwidować wolny rynek to nagle nikt by samochodem nie jeździł?

Chiny są liderem w inwestycjach na rynku OZE.

A OZE to przypadkiem nie jest twór tych wstrętnych kapitalistów?

Nie, zadałem pytanie - oczekuję odpowiedzi
Powiedz to milionom ludzi, którzy uciekają z Kubańskiego nieba do tego piekła narażając życie. Debile, nie?


@chanelzeg: I lądują zwykle w obozach dla uchodźców, gdzie są traktowani jak bydło bez podstawowych warunków sanitarnych. Kuba to nie jest raj, ale bynajmniej USA nie jest jakoś super-lepszym miejscem do życia dla statystycznego Kowalskiego niż Kuba.

Wiele krajów, swoją drogą wyłącznie te kapitalistyczne, wzięło się bardzo poważnie za ograniczanie CO2.


@chanelzeg: Jak np.
I lądują zwykle w obozach dla uchodźców, gdzie są traktowani jak bydło bez podstawowych warunków sanitarnych. Kuba to nie jest raj, ale bynajmniej USA nie jest jakoś super-lepszym miejscem do życia dla statystycznego Kowalskiego niż Kuba.


@johny-kalesonny: Nigdzie nie pisałem, że w USA jest fantastycznie, jeszcze z Trumpem debilem. Wolę bardziej kapitalistyczne kraje jak np. Szwajcaria albo Kanada.

Nie jest to konkretne o procesorach, ale ogólnie o energooszczędnych produktach, jest tam
ale jednocześnie twierdzisz, że kapitalizm istniał od zawsze i wszędzie?

@johny-kalesonny: Nie. Twierdzę że kapitalizm jest stanem naturalnym. Resztę sobie dopowiedziałeś.

OZE zostało przedstawione jako lukratywna alternatywa dla tych wstrętnych kapitalistów

Auta na prąd nie produkują ci wstrętni kapitaliści?
A nad mięsem z próbówki, które może znacząco obniżyć krowie gazy cieplarniane, kto pracuje? I dlaczego, skoro wg ciebie nie dla zysków?

Dla kapitalizmu potrzebujesz konkretnych warunków społecznych, które nie istniały w
Nie. Twierdzę że kapitalizm jest stanem naturalnym.


@czynastolatek: Czego nie udowodniłeś, a to można bardzo szybko rozwalić w pył - jak miałeś neolit i powstały pierwsze miasta, to koniecznym warunkiem była hierarchia i struktura społeczeństwa. Zwykle miałeś tu kastę kapłańską, ale też zalążki arystokracji. Wtedy panował agraryzm - gospodarka oparta na gospodarstwarch rolnych. Nie było wtedy kapitalizmu, nie było formalnej własności, nie było wolnego obrotu dóbr. Były regulacje, daniny, kasty społeczne.
Liderem jest Tesla, dotowana przez rząd USA

Potrzebne źródło, bo źródeł dotacji to on ma tyle, że mówienie tylko o jednym to zbytnie uproszczenie.
Swoją drogą rząd USA dotował także firmy produkujące klasyczne fury. I pewnie tysiące innych firm. Interwencjonizm promuje zanieczyszczenie środowiska!

Dr Mark Post, pracujący dzięki dotacjom od duńskiego rzadu

@johny-kalesonny:

As the Dutch government cut down subsidies for cultured meat development at the universities of Utrecht, Amsterdam and
@mq1: wow kapitalizm sprawia że więcej ludzi jest w stanie się dorobić większej ilości pieniędzy zamiast tylko oligarchów i osób z partii przy czym istnieje klasa średnia zamiast tylko stłamszonego społeczenstwa i promila procentowego bogatych komunistów? Szokujące #bekazlewactwa
Źródło?


@czynastolatek: To jest raczej wiedza ogólna: https://en.wikipedia.org/wiki/Urban_revolution

W ogóle tak pomijając dyskusję, jak jesteś zainteresowany, to jest jeden serio ŚWIETNY polski podcast na ten temat, tutaj jest pierwszy odcinek: http://nerdynoca.pl/podkast/043-prehistoria-od-pierwszych-narzedzi-do-pierwszego-miasta/

Bardzo polecam.

Potrzebne źródło, bo źródeł dotacji to on ma tyle, że mówienie tylko o jednym to zbytnie uproszczenie


@czynastolatek: https://subsidytracker.goodjobsfirst.org/parent/tesla-motors

Co do klasycznych fur - nie mam takiej wiedzy, szczerze, ale Teslę się dotuję właśnie po to by
To jest raczej wiedza ogólna: https://en.wikipedia.org/wiki/Urban_revolution

Mnie się o regulacje rozchodzi, nie o sam fakt powstania cywilizacji.

https://subsidytracker.goodjobsfirst.org/parent/tesla-motors

@johny-kalesonny: Najwięcej dała Nevada, a chwilę wcześniej widziałem, że ich celem było 'pozyskanie' Gigafactory, nie chodziło tu o kwestię ekologi.

Zgadza się, ale temat by nie istniał, gdyby rząd nie fundował badań.

Albo zaistniałby trochę później. Kapitalizm idzie za modą, a ekologia stała się modna (i tu już mi się nie chce dociekać,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lorne:

kapitaliscie pluja w morde lewakom, a ci to łykaja w postaci zasiłkow i 500plus.


Teraz spróbuj napisać to jeszcze raz, ale po polsku
@mq1: Krytyka kapitalizmu != promocja komunizmu. Kapitalizm jest jak świnia, dobrze żre ale bez ograniczeń wpieprzy coś czego nie powinna i zdechnie. Tak się dzieje obecnie z ociepleniem klimatu za które odpowiedzialne są firmy z branży naftowej.
Mnie się o regulacje rozchodzi, nie o sam fakt powstania cywilizacji.


@czynastolatek: I tam jest to opisane:

5. But naturally priests, civil and military leaders and officials absorbed a major share of the concentrated surplus and thus formed a “ruling class”.


Miałeś daniny i regulacje polegające na tym, co można produkować i kto może produkować. W ogóle w Sumerze miałeś pieśni religijne, które zawierały receptury tworzenia piwa, których nie można było