Wpis z mikrobloga

Tzn. Węgrzy próbowali, ale nawet Orban Viktor uznał że to jest durny pomysł.

@Neoplan: Mam wrażenie, że głównym powodem wprowadzenia tego zakazu w Polsce była chęć spowolnienia spadającego bezrobocia, bo gospodarka się już nie wyrabiała, a skończył się strumień Ukraińców. Wzwód kościoła czy wpływy z Orlenowskich stacji benzynowych to tylko skutki uboczne.
@Eazzy0: A niby dlaczego pracownicy handlu maja być uprzywilejowani? Są cięższe zawody które jakoś nie mają zagwarantowanych wolnych niedziel.
Nie mówię już o osobach które chcą pracować w niedzielę a nie mogą (uczniowie/studenci).
Można było mądrzej rozwiązać problem (np gwarancja dwóch wolnych niedziel w miesiącu dla każdego pracownika).
Mam nadzieję że więcej sklepów pójdzie drogą która obrała żabka.
@Prezes_roku: ach te mityczne Niemcy i branie z nich przykładu kiedy to wygodne. Dlaczego w Polsce nie ma legalnej aborcji, małżeństw homoseksualnych, finansowania kościoła z podatków wiernych, otwartego podejścia do imigrantów? Przecież to wszystko jest w tych Niemczech, z których powinniśmy brać przykład ( ͡º ͜ʖ͡º)


Właśnie, ja jestem za kopiowaniem masy ich rozwiązań, w tym tych które wymieniłeś ( ͡º ͜ʖ͡º
@WiesniakzPowolania: bylem w miluzie, faktycznie troche inne miasto na tle calej francji... na granicy 3 panstw do tego, mysle tez ze moga byc sklepy tam w nd otwarte bo duzo szwajcarow tam mieszka a jest duzo taniej we fr niz szwajcarii i moze to to. Wiec zwracam honor :) ja pracowalem po calej francji glownie po wioskach chociaz spedzilem ponad rok na lazurowym, i w tych regionach to w nd tylko