Wpis z mikrobloga

@MarianoaItaliano: nie żebym tego bronił, ale takie super cywilizowane Niemcy też mają pozamykane większość punktów handlowych w niedziele. Ale taki to już standard na wypoku, że gówno w Polsce śmierdzi, ale za granicą pachnie różami.
  • Odpowiedz
  • 98
@Prezes_roku ok, wzorujmy się na innych, ale może w kwestiach wartościowych? Nie wiem, jakieś obniżki podatków, lepsze zarobki, łatwiejsze prowadzenie DG? Ale nie wszystko, co robi zachód, musi być dobre. Tym samym pójście tą samą drogą nie zawsze musi być dla nas odpowiednie, przykładem takiej sytuacji jest właśnie zakaz handlu.
  • Odpowiedz
ale takie super cywilizowane Niemcy też mają pozamykane większość punktów handlowych w niedziele.


@Prezes_roku: porównujesz dwie różne sprawy.

W Zachodnich Niemczech od 1957 nie było swobodnego handlu w niedzielę, także w sobotę sklepy były otwarte maksymalnie do 14-stej, a w dni powszednie - do 18:30.

I Niemcy powoli odchodzą od tego - normalnie sklepy są otwarte do 20/21, w sobotę tez, pojawiły się niedziele handlowe, a o ich ilości i czasie
  • Odpowiedz
@Prezes_roku: Tyle że w Niemczech w dużych miastach zawsze masz otwarte "dyżurne" hipermarkety i kilka supermarketów. Jak czegoś naprawdę potrzebujesz, no nie wiem, kranu to pójdziesz i kupisz. W Polsce zaraz będą strzelać do tych co spróbują sklep w niedzielę otworzyć.

Komuniści pieprzeni. I żeby nie było - ja sam pracuję często w niedzielę ale widziałem gdzie się zatrudniam i nie mam o to bólu tyłka.
  • Odpowiedz
@Prezes_roku: ach te mityczne Niemcy i branie z nich przykładu kiedy to wygodne. Dlaczego w Polsce nie ma legalnej aborcji, małżeństw homoseksualnych, finansowania kościoła z podatków wiernych, otwartego podejścia do imigrantów? Przecież to wszystko jest w tych Niemczech, z których powinniśmy brać przykład ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz