Wpis z mikrobloga

Boli mnie noga w zaznaczonym miejscu. Ból aktywuje się podczas biegania (bardziej) oraz dłuższego chodzenia (mniej). Ból jest mocno punktowy, gdy przestaje boleć to trzeba mocno nacisnąć zaznaczone miejsce aby ból powrócił (jest głęboki, nie powierzchniowy). Do tej pory nie miałem z takim rodzajem "kontuzji", proszę o jak postępować w tym przypadku i jak skutecznie się go pozbyć.
#bieganie #ortopedia #ortopeda #lekarz
Deba - Boli mnie noga w zaznaczonym miejscu. Ból aktywuje się podczas biegania (bardz...

źródło: comment_aKrLFniqL8pd0jPcFsMmkQcslIaAla8x.jpg

Pobierz
  • 10
@Deba: ile biegasz ogólnie, ile musisz przebiec żeby bolało, jakiego rodzaju to jest ból (jak długi, jak szybko kłuje) + jak coś boli to teog nie naciskamy
@danter: znam to schorzenie, u mnie ten problem się pojawia przy szybkim marszu - ale tym razem to nie jest tego rodzaju ból.

@SarahC: bardzo niewiele, biegam raz w tygodniu na bieżni ~60min. ból pojawia się już przy 2km. ból stopniowo narasta z każdym uderzeniem stopy o podłoże. długo się utrzymuje. po mocnym naciśnięciu również długo boli - martwi mnie jego punktowość - bo w sumie ten kwadracik żółty jest
@Deba: zakładam, że biegałeś na twardej powierzchni przeco cie teraz boli. Idź do fizjoterapeutki niech się pomęczy z twoimi mięśniami. ( ) Przeciwbólowe odradzam, bo raczej nie ma sensu.
@danter to nie jest shin splints

@Deba Ja bym obstawiał przeciążony przyczep mięśnia piszczelowego, ale to rzadko kiedy charakteryzuje się bólem punktowym, raczej boli obszar lekko powyżej kostki, o długości Ok. 2-5cm i dość waski na ok. 1cm. Zdarzają się przeciążenia jednej nogi lub obu.
Do fizjoterapeuty idź, masuj to palcem na tyle mocno na ile wytrzymasz. Tutaj definitywnie potrzeba więcej amortyzacji pod butem i więcej regeneracji, mniej biegania.