Wpis z mikrobloga

@Skogyr:
Stosunek pompki:podciąganie mu nie wyszło
"kręgosłup, który jest już krzywy" i wskazuje na kifozę
nie ma czegoś takiego jak "zcentrowane barki"
spie*dolone po całości, bo tutaj całość opiera się na trzymaniu łopatek w stałej retrakcji podczas tego ruchu, bez tego można sobie machać do usranej śmierci
nie mogę unieść ramienia bo mam skrócone rotatory wewnętrzne? no przecież mam spięty piersiowy przy pogłębionej
  • Odpowiedz
@Poemat: nic nie rozumiem, znaczy połowę :E Ale trapy i face pull z rotacja robię nadal zawsze cały czas. Po dorzuceniu tego ćwiczenia jednak doznałem nowego wymiaru bólu na dzień Następny, a w niedługim czasie czucia i możliwości pracy łopatka jak nigdy, taki mały game changer dla mnie.

W wyciskaniu leżąc i podciaganiu już mam progres, spędzam w robocie sporo czasu przed kompem, a mimo to teraz mi trzyma łopatki
  • Odpowiedz
@Skogyr: Po prostu go wypunktowałem, ktoś kiedyś się pytał o porady z jego kanału i tutaj jest rozłożone czy warto go słuchać czy nie

Swoja drogą właśnie cuban press, Y-raise, t-raise, same retrakcje z wyciągiem są bardzo dobrymi ćwiczeniami jeśli u kogoś jest problem z wyciskaniem/uciekającymi łopatkami itp.
  • Odpowiedz
@Poemat: u mnie jest tak, że w danym momencie mi nie uciekają, więc zazwyczaj przestaje robić te ćwiczenia, a po chwili problem wraca.

Jeśli chodzi o ten kanał i jego porady, to specjalnie jakoś większość do mnie nie przemawiała. Po prostu tutaj sam sprawdziłem, dało efekt i wydaje mi się, że jednak lepszy niż trapy.
  • Odpowiedz