Wpis z mikrobloga

@portas91: Przecież to klasyczne debile tak ograniczone, że nie mogą sobie wyobrazić innej sytuacji niż się sami w niej znajdują. Uderzaj do żabki. Masz Broka Gluten Free który jest najlepszym piwem bezglutenowym jakoś szerzej dostępnym i jednocześnie masz w żabce też miłosława bezalko który jest najlepszym piwem bezalkoholowym.
  • Odpowiedz
Moja dziewczyna ma chorą tarczyce i nie powinna glutenu, a ja jem antybiotyk. To znaczy, że nie powinienem pić piwa wcale?


@portas91: No to po co się upieracie przy piwie, bezalkoholowe smakuje jak szczyny to nawet piwa nie przypomina. Bezglutenowego nie próbowałem ale pewnie jest jeszcze gorzej w końcu gluten jest w zbożu z którego ważą piwo, więc jak zabierzesz z piwa alkohol, gluten to co zostanie woda z chmielem?
  • Odpowiedz
  • 0
@StaryWilk piłeś kiedyś np. Miłosława, 1/100 z bezalkoholowych?
Dodatkowo są odmiqny zbóż, które nie zawierają glutenu, a w przeciwieństwie do pizzy nie jest on wymagany w piwie...
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: To powiedz co można jeszcze zabrać z piwa że będzie smakowało jak normalne. Nie ma bata, jak jest czegoś pozbawione to w smaku też się to odbija, chyba, że jesteście z tych co siedzą w pubach nad jedną szklanką piwa cały wieczór. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz