Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 41
Lotnisko w Poznaniu to jest jakis zart. 50 zl za 50 minut w kraju, gdzie ludzie zarabiaja 2, 3 tysiace na reke, to jak naplucie w twarz. To ludzie na minimalnej musza pracowac 4 godziny, zeby godzine postac na parkingu! Parking poprzedzielany plotami na jakis kilka stref nie wiadomo po co. Oczywiscie flota samochodow na wynajem zajmuje miejsca stosunkowo blisko terminalu, zeby Polak robak nie mial za blisko jak juz zaplaci kilkadziesiat zlotych. Kolejki do kontroli granicznej takie, ze ludzie w tym starsi i dzieci zmuszeni stac na dworze. Oczywsicie nikt tym sie nie zainteresowal, nikt sie nie pojawil, zadnego nawiewu, czy tymczasowego namiotu albo rekawu, aby przedluzyc poczekalnie. Czekanie na odprawe to godzina... W hallu i na kontroli prawie zadnej lawki. Nikogo z oblslugi gdziekolwiek, zeby o cokolwiek zapytac. Przy wyjezdzie waskie gardlo, bramki przestaly dzialac, ludzie cofaja. Na telefon do obslugi... poradzono pobrac nowy bilet i wyjechac w ciagu 10 minut, wiec tlum ruszyl po nowe bilety, ale kiedy doszli do bramek, wyjazd sie otworzyl i wszyscy biegiem wracali do samochodow. Za wyjazdem z parkingu... swiatla na skrzyzowaniu! Jutro wysle mejla do lotniska i mam nadzieje, ze wszyscy z podobnym doswiadczeniem zrobia to samo i moze ktos w koncu pomysli o klientach, obywatelach, mieszkancach, organizacji, dobrym wrazeniu, a nie o motlochu do przepchania!
Trzymajcie sie w tym Poznaniu.
#poznan
  • 25
  • Odpowiedz
@wykop_lub_zakop: Pierwszy raz na lotnisku? Pewnie najlepiej by było gdyby darmowy parking był tuż pod terminalem co?
Ja w Poznaniu za 50zł parkowałem przez tydzień, ale musiałem dojść z 500m
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mayek: bylem na kilkudziesieciu lotniskach a w zyciu, ale takiego balaganu jeszcze nie widzialem. Nie wiem skad te twoje enioski, jakies urojenia. Oplata musi byc oczywiscie, dojscie pare minut do terminala tez normalne, ale nienormalna sprawa jest wysokosc oplaty. Nie jest normalne, zeby trzeba pracowac 3, 4 godziny, aby postac samochodem godzine nawet w poblizu lotniska. O reszcie nawet nie ma co wspominac, bo juz pisalem.
  • Odpowiedz
bylem na kilkudziesieciu lotniskach


@wykop_lub_zakop: No chyba jednak nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na każdym lotnisku na jakim byłem płaci się za parkowanie tym więcej, im bliżej terminalu parkujesz.
Zaparkowałeś w strefie Kiss&Fly w której jak sama nazwa wskazuje powinieneś jedynie wypakować samochód pożegnać się i odjechać.
Nie umiesz korzystać z lotniska i masz jeszcze pretensje.
Tu masz cennik: https://parking.airport-poznan.com.pl/pl/cennik
  • Odpowiedz
@wykop_lub_zakop: jak zarabiasz 50 zł w 3-4 godziny to nie jest normalne że masz samochód, a już parkowanie przy lotnisku w takiej sytuacji finansowej to lekka abstrakcja xD chyba że normik na garnuszku rodziców, to może się bawić za kieszonkowe z pracy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mayek: oj chyba jednak bylem. Zazwyczaj jak kogos odbieram to parkuje na wielopoziomowych parkingach przy terminalu, gdzie postoj kosztuje 2 do 5 Euro za godzine, a wejscie do terminalu jest 50 do 100 metrow od wyjscia z parkingu. Miedzy strefami parkingow mozna poruszac sie swobodnie, a jakna dluzej zatrzymasz sie w strefie kiss and drive to obsluga wygania i pokazuje droge na parking krotkoterminowy, a nie czatuje aby zabrac ci 3
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fukken: nie mieszkam w Polsce. Odnosze sie do tego jak terminal dla podroznych nalezacy pewnie do jakies publicznej spolki traktuje swoich klientow, czyli w wiekszosci obywateli tego samego panstwa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szokiem jest dla mnie, ze narzekam na wysokosc oplaty i dziwna, niejasna organizacje lotniska, a wy mnie atakujecie, ze przeciez wszystko jest ok. Widzialem dziesiatki osob z podobnymi problemami jak ja, ludzi czekajacych na dworzu, zadnej lawki, najdziwniejszy parking jaki widzialem przy lotnisku, awarie na bramkach, a wy odnosicie sie do jednej rzeczy i uznajecie mnie za debila. Kazdy Polak powinien nie zastanaeiac sie nawet sekunde ktoredy jechac na lotnisku, nie musiec
  • Odpowiedz
postoj kosztuje 2 do 5 Euro za godzine,


@wykop_lub_zakop: Przecież masz dwa parkingi "przyloty" i "odloty". Jeden jest bezpośrednio przed terminalem, drugi jakieś 100m od niego. Godzina parkowania na nich to 6-7zł.
Taki światowy jesteś a zaparkowałeś na godzinę w strefie Kiss&Fly, gdzie na całym świecie płaci się dużo, gdy przekroczy się kilka minut parkowania.
Rozumiem że dla panicza miała być specjalna, darmowa strefa tuż przed wejściem?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mayek: Powodzenia zycze tutejszym z takim podejsciem. Nawet w Polsce sa duzo lepsze lotniska. Napisalem co mi sie sie nie podoba w organizacji jedengo i juz zostalem obwolany swiatowym paniczem z pretensjami. No nic, stojcie na dworzu, stojcie na halach, planujcie i koordynujcie powroty co do minuty, bo inaczej dojebia wam parkingiem, bo nikt nie pomoze, cofajcie z bramek i biegajcie po nowe bilety. Powodzenia!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maciejg: ale przeciez ja rozumiem jak to dziala i wiem, ze musi byc oplata i moze jakies strefy. I to jest ok. Nawet nie zaparkowalem w kiss and drive, ale pewnie pobralem bilet, ktory do tego uprawnia. Chodzi mi o cala otoczke tego, organizacje, wymuszanie zastanawiania sie, koordynacji w sytuacji, kiedy lotnisko nie jest nawet przygotowane na 3 przyloty na raz, ale je przyjmuje wiedzac, ze ludzie beda mieli problemy i
  • Odpowiedz